ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : یکشنبه, ۲۶ آذر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۵:۵۶
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده > سازمان ملل؛ داعش سر بیش از هفت هزار شیعه را برید

سازمان ملل؛ داعش سر بیش از هفت هزار شیعه را برید

به گزارش ادیان نیوز، سازمان ملل متحد در بیانیه ای رسمی خواستار رسیدگی و محکوم کردن جنایات گروهک تروریستی – تکفیری «دولت اسرائیلی عراق و شام» موسوم به “داعش” در حق شیعیان عراق شد. در بخشی ...

به گزارش ادیان نیوز، سازمان ملل متحد در بیانیه ای رسمی خواستار رسیدگی و محکوم کردن جنایات گروهک تروریستی – تکفیری «دولت اسرائیلی عراق و شام» موسوم به “داعش” در حق شیعیان عراق شد.

36282_MLK4TMBD_pic

در بخشی از این بیانیه آمده: از ابتدای بحران امنیتی عراق و طبق گزارش ها مشخص گردید که تاکنون بیش از هفت هزار شیعه توسط گروهک تروریستی داعش سربریده شده اند.

خانواده شیعیان یا فرار کرده اند یا توسط “داعش” مورد تجاوز قرار گرفته اند و سپس به قتل رسیده اند. بیش از ۱۰ هزار کودک بی سرپرست شده اند.

در همین راستا «نیکولا ملادنوف» از فعالان سازمان ملل می‌گوید گزارش‌های نگران‌کننده‌ ای درباره “رنج غیرقابل توصیف” شهروندان ترکمان شهر آمرلی در عراق دریافت کرده است. شهر آمرلی در شمال عراق است و بیشتر جمعیت آن را ترکمان‌های شیعه تشکیل می‌دهند.

این شهر بیش از دو ماه در محاصره نیروهای گروهک تروریستی داعش قرار داشت و به منابع آب و غذا دسترسی نداشت و برق شهر هم قطع بود اما دو روز پیش محاصره آن شکسته شد.

لازم به ذکر است آمار بریدن سر هفت هزار نفر توسط داعش که از سوی سازمان ملل متحد اعلام شده، بسیار کمتر از آمار واقعی این مسأله است زیرا حدود سه ماه پیش، تنها در شهر شیعه نشین “بشیر” در شمال عراق سر بیش از ۹ هزار زن و کودک بریده شد.

منبع: شیعه آنلاین