ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : یکشنبه, ۲۹ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۸:۵۹
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده > ارائه طرح نبش قبر پیامبر اکرم(ص) توسط یک مفتی وهابی

ارائه طرح نبش قبر پیامبر اکرم(ص) توسط یک مفتی وهابی

به گزارش ادیان نیوز ، این طرح بخشی از سند پیشنهادی است که “علی بن عبدالعزیز الشبل” مفتی برجسته وهابی و استاد دانشگاه “محمد بن سعود” در اختیار متولی‌های مسجد النبی ارائه کرده کرده است. بر ...

به گزارش ادیان نیوز ، این طرح بخشی از سند پیشنهادی است که “علی بن عبدالعزیز الشبل” مفتی برجسته وهابی و استاد دانشگاه “محمد بن سعود” در اختیار متولی‌های مسجد النبی ارائه کرده کرده است.

farhangnews_89809-264629-1409634804
بر اساس این گزارش این سند ۶۱ صفحه‌ای که دکتر “عرفان العلوی” از اساتید عربستانی از آن پرده برداشته است، به ریاض توصیه کرده است که مسجد النبی تخریب شده و پیکر پیامبر(ص) پس از نبش قبر، به قبرستان بقیع منتقل شده و به صورت گمنام دفن شود.

ایندیپندنت در ادامه نوشت: البته هنوز هیچ نشانه‌ای مبنی بر اینکه عربستان این پیشنهاد را پذیرفته و قصد اجرا آن را دارد، وجود ندارد. روزنامه ایندیپندنت نتوانسته است در این رابطه با مقامات عربستانی در سفارت این کشور در لندن، گفت‌وگو کند.

ایندیپندنت در این گزارش آورده است که با توجه به اهمیت فوق‌العاده‌‌ای که این مسئله هم برای شیعیان و هم اهل سنت دارد، هرگونه اقدامی برای تخریب مسجد النبی می‌تواند با خشم شدید مسلمانان مواجه شود.

علوی که ریاست بنیاد تحقیقات میراث اسلامی را بر عهده دارد، با بیان اینکه تفکر وهابیت احترام قائل شدن برای قبور را شرک می‌داند، می‌گوید: “آن‌ها می‌خواهند از حضور زوار در حرم و احترام گذاشتن به آن جلوگیری کنند، چراکه آن را شرک و بت‌پرستی می‌دانند. اما تنها راهی که می‌توانند برای جلوگیری از زیارت پیامبر توسط زائران انجام دهند، این است که وی را به قبرستان دیگری منتقل کنند.”

به گفته علوی، بر اساس طرح‌های ارائه شده، تمامی معماری اسلامی به جا مانده از قرن‌های گذشته در مدینه به همراه گنبد خضرا مسجد باید تخریب شود.

پیش از این “موسسه خلیج” اعلام کرده بود که طرح‌های عربستان برای نوسازی مدینه، تاکنون به نابودی ۹۵درصد از بناهای اسلامی با قدمت بیش از ۱۰۰۰ سال منجر شده و اکنون آپارتمان‌ها نوساز و هتل‌های لوکس جای آن‌ها را گرفته‌اند.

بخش دیگری از طرح پیشنهادی که به کمیته ریاست حرمین ارائه شده، خواستار آن شده که ساختمان‌های اطراف مسجد النبی که محل زندگی اهل بیت پیامبر بوده است، تخریب شوند.

علوی با بیان اینکه عربستان پیش از این هم سابقه چنین اقداماتی را دارد، می‌گوید: “محل دفن پیامبر ناشناس خواهد بود. الان هرچه اطراف مسجد النبی بوده، تخریب شده است. مسجد را بولدوزها احاطه کرده‌اند. وقتی همه‌چیز را تخریب کردند، ممکن است سراغ مسجد بروند. ممکن است که امام مسجد عنوان کند که مسجد نیاز به گسترش دارد و در حالی که همه نگاه‌ها متوجه عراق و سوریه است، این کار را پیش ببرد.”

منبع: باشگاه خبرنگاران