ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : شنبه, ۲۹ مهر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۱:۱۰
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده > عالم بزرگ عربستانی به اشد مجازات محکوم می‌شود

عالم بزرگ عربستانی به اشد مجازات محکوم می‌شود

به گزارش ادیان نیوز، این تصمیم دستگاه قضایی عربستان، در حالی است که نهادهای حقوقی و شخصیت های سیاسی و نهادهای دینی دادگاهی کردن شیخ نمر را یک قضیه سیاسی دانسته و خواستار آزادی وی ...

به گزارش ادیان نیوز، این تصمیم دستگاه قضایی عربستان، در حالی است که نهادهای حقوقی و شخصیت های سیاسی و نهادهای دینی دادگاهی کردن شیخ نمر را یک قضیه سیاسی دانسته و خواستار آزادی وی شده اند.

عالم برجسته عربستانی به اشد مجازات محکوم می‌شود

صادق الجبران، وکیل شیخ النمر، درباره جلسه روز دوشنبه دادگاه گفت: امکان درخواست تجدیدنظر یا دفاع پایان یافته است و احتمالا جلسه آینده، حکم دادگاه صادر می شود.

به گفته الجبران، جلسه آینده دادگاه ۱۶ سپتامبر برگزار خواهد شد.

شیخ نمر باقر النمر، عالم شیعه عربستانی با انتقاد از نظام آل سعود، خواستار آزادی بیان و انجام تغییرات سیاسی در این کشور برای دادن نقش بیشتر به مردم در حاکمیت است.

از سوی دیگر، دادگاه تجدیدنظر عربستان، حکم صادر شده علیه “رائف بدوی” فعال عربستانی مبنی بر محکومیت وی به ۱۰ سال زندان و ۱۰۰ ضربه شلاق و پرداخت دویست هزار دلار جریمه را تأیید کرد. منابع عربستانی اتهام بدوی را که از ماه ژوئن سال ۲۰۱۲ در زندان به سر می برد، انتقاد از نقش نهاد “امر به معروف و نهی از منکر” این کشور عنوان کرده اند.
منبع: العالم