ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : دوشنبه, ۳۰ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۶:۱۶
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده > کری/ داعش قصد صدمه زدن به آمریکا و اروپا را دارد

کری/ داعش قصد صدمه زدن به آمریکا و اروپا را دارد

وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که به عنوان یکی از کمک‌های کشورش به عراق برای مبارزه با گروه تروریستی داعش، احتمالاً هواپیمای بدون سرنشین به عراق خواهیم فرستاد.«جان کری» وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با ...


13930209000086_PhotoA

وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که به عنوان یکی از کمک‌های کشورش به عراق برای مبارزه با گروه تروریستی داعش، احتمالاً هواپیمای بدون سرنشین به عراق خواهیم فرستاد.

«جان کری» وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با یاهو نیوز، اعلام کرد که به عنوان یکی از کمک‌های کشورش به عراق برای مبارزه با گروه تروریستی داعش، احتمالاً هواپیمای بدون سرنشین به عراق خواهیم فرستاد.

وزیر خارجه آمریکا همچنین اعلام کرد که آمریکا آماده گفت‌وگو با ایران در خصوص موضوع عراق است و گزینه همکاری نظامی با ایران برای مبارزه با شبه‌نظامیان داعش را غیرممکن ندانست.

کری تأکید کرد که داعش قصد صدمه زدن به آمریکا و اروپا را دارد و گفت: عراق شریک استراتژیک و مهم آمریکا برای ثبات منطقه خاورمیانه به حساب می‌آید.

«باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا، پیشتر اعلام کرده بود که مخالف اعزام نیروی نظامی به عراق برای مبارزه با داعش است اما تصریح کرده بود که گزینه‌های دیگر کمک به دولت عراق را بررسی خواهد کرد.

وی امکان همکاری نظامی آمریکا و ایران را برای جلوگیری از پیشرفت گروه داعش منتفی ندانست و گفت «هیچ گزینه سازنده ای را رد نمی کند».

روزنامه آمریکایی وال استریت به نقل از یک مقام آمریکایی اعلام کرد که واشنگتن آمادگی دارد تا با ایران در خصوص مقابله با گروه تروریستی داعش وارد گفت‌وگو شود و احتمال داد که در مذاکرات ایران و 1+5 (آمریکا،انگلیس،فرانسه،روسیه، چین بعلاوه آلمان) که در وین در جریان است، این مذاکرات دو جانبه صورت گیرد.

فارس