ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : پنجشنبه, ۲۷ مهر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۰:۵۰
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده > سیلویو برلوسکونی نخست ویزر سابق ایتالیا به چهار سال زندان محکوم شد

سیلویو برلوسکونی نخست ویزر سابق ایتالیا به چهار سال زندان محکوم شد

سیلویو برلوسکونی علاوه بر اتهامات مالیاتی درگیر رسوایی‌های جنسی هم هست دادگاهی در ایتالیا سیلویو برلوسکونی، نخست‌وزیر سابق ایتالیا را به خاطر فرار مالیاتی به چهار سال زندان محکوم کرده است به گزارش نکته نیوز : این ...

سیلویو برلوسکونی علاوه بر اتهامات مالیاتی درگیر رسوایی‌های جنسی هم هست

www.9ktenews.com سیلویو برلوسکونی

دادگاهی در ایتالیا سیلویو برلوسکونی، نخست‌وزیر سابق ایتالیا را به خاطر فرار مالیاتی به چهار سال زندان محکوم کرده است

به گزارش نکته نیوز : این پرونده با خرید حق پخش تلویزیونی فیلم‌های آمریکایی ارتباط دارد و به گفته دادستانی، بنگاه رسانه‌ای آقای برلوسکونی قراردادهایی امضا کرده که به موجب آنها میلیون‌ها دلار درآمد غیرقانونی و بدون پرداخت مالیات عایدش شده است.

انتظار می‌رود که آقای برلوسکونی به این حکم اعتراض کند. او در سال‌های گذشته با موارد مشابهی در فعالیت‌های اقتصادی خود روبرو بوده است. البته همه این پرونده‌ها یا به تبرئه او منجر شده یا با اطاله دادرسی رسیدگی به پرونده منتفی شده است.

نخست وزیر سابق ایتالیا پیشتر درگیر رسوایی‌های جنسی نیز بوده است. آقای برلوسکونی متهم شده بود با دختران جوان، از جمله دختری زیر هجده سال، که مطابق قوانین اروپا کودک محسوب می‌شده، در ازای پرداخت پول رابطه جنسی برقرار کرده است.

او این اتهامات را “بی‌معنی” خوانده و در توضیح رابطه خود با دختر مورد بحث، ملقب به “روبی”، گفته بود که فکر می‌کرده است او نوه حسنی مبارک، رییس جمهور پیشین مصر است.

نخست‌وزیر پیشین ایتالیا همچنین یک پرونده رشوه نیز داشت که رسیدگی به آن متوقف شد.

آقای برلوسکونی سال گذشته با کناره گیری از پست خود اعلام کرده که دیگر قصد بازگشت به قدرت را ندارد.