ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : یکشنبه, ۲۹ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۹:۰۲
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده > آتش‌بس چهار روزه عید قربان در سوریه بین مخالفان و ارتش سوریه آغاز شد

آتش‌بس چهار روزه عید قربان در سوریه بین مخالفان و ارتش سوریه آغاز شد

در همین حال بان کی‌مون، دبیرکل سازمان ملل از گروه‌های درگیر در سوریه خواست تا به آتش‌بس اعلام شده احترام بگذارند و به گروه‌های امدادرسان اجازه دهند تا به آسیب‌دیدگان کمک کنند. ارتش ...

در همین حال بان کی‌مون، دبیرکل سازمان ملل از گروه‌های درگیر در سوریه خواست تا به آتش‌بس اعلام شده احترام بگذارند و به گروه‌های امدادرسان اجازه دهند تا به آسیب‌دیدگان کمک کنند.

ارتش سوریه و مخالفان مسلح این کشور به طور رسمی اعلام کردند، طرح آتش‌بس اخضر الابراهیمی را پذیرفته‌اند و از امروز (جمعه) تا روز دوشنبه هیچ عملیات نظامی انجام نخواهند داد.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، ارتش سوریه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: ارتش سوریه به طرح اخضر الابراهیمی، فرستاده مشترک سازمان ملل و اتحادیه عرب مبنی بر آتش‌بس در روزهای عید قربان پایبند است و از روز جمعه تا روز دوشنبه عملیات نظامی انجام نخواهد داد.

 

در بیانیه ارتش تاکید شده است که اعلام آتش‌بس به معنی پاسخ نگفتن به حملات مخالفان نیست و ارتش سوریه حق پاسخ دادن به تحرکات نظامی مخالفان مسلح را برای خود محفوظ می‌دارد و تمام توان خود را برای حمایت از اموال عمومی و دولتی به کار خواهد گرفت.

 

ارتش سوریه همچنین تاکید کرد که در قبال نقل و انتقال مهمات توسط مخالفان ساکت نخواهد نشست و اجازه نخواهد داد که مخالفان مواضع خود را تقویت کنند و با ارسال سلاح و مهمات سعی در انجام عملیات نظامی داشته باشند.

 

ارتش مخالفان سوریه موسوم به “ارتش آزاد سوریه” نیز اعلام کرد، طرح اخضر الابراهیمی را پذیرفته و به آتش‌بس احترام می‌گذارد.

 

مصطفی شیخ، رئیس شورای نظامی ارتش آزاد سوریه اعلام کرد: ما آتش‌بس در روزهای عید را پذیرفته‌ایم اما پاسخ گفتن به حملات نظامیان سوری را برای خود محفوظ می‌داریم و در صورتی که یک گلوله از سوی ارتش سوریه شلیک شود ما به آن پاسخ می‌گوییم.

 

وی همچنین از دولت سوریه خواست تا زندانیان سیاسی را آزاد کند.

 

در همین حال بان کی‌مون، دبیرکل سازمان ملل از گروه‌های درگیر در سوریه خواست تا به آتش‌بس اعلام شده احترام بگذارند و به گروه‌های امدادرسان اجازه دهند تا به آسیب‌دیدگان کمک کنند.

 

این در حالی است که برخی گروه‌های مخالف دولت در سوریه طرح آتش‌بس الابراهیمی را رد کرده‌اند و آن را نیرنگی از سوی دولت سوریه خواندند.

 

گروه “النصرة لاهل الشام” که یکی از گروه‌های شبه‌نظامی مخالف دولت در سوریه محسوب می‌شود، اعلام کرد که اعضای این گروه طرح آتش‌بس را قبول ندارند و معتقدند که این آتش‌بس به نفع دولت است و آن را اجرا نمی‌کند.