ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : دوشنبه, ۳۰ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۷:۵۸
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / خواندنی > این ۶ وسیله به ظاهر ساده برای سلامتی مضر هستند!

این ۶ وسیله به ظاهر ساده برای سلامتی مضر هستند!

این ۶ وسیله به ظاهر ساده برای سلامتی مضر هستند! همه می دانیم که برای سالم ماندن باید ورزش کرد، لباس‌ راحتی پوشید و مواد غذایی سالم مصرف کرد. اما بسیاری از مردم فراموش می‌کنند که ...

این 6 وسیله به ظاهر ساده برای سلامتی مضر هستند!

این ۶ وسیله به ظاهر ساده برای سلامتی مضر هستند!

همه می دانیم که برای سالم ماندن باید ورزش کرد، لباس‌ راحتی پوشید و مواد غذایی سالم مصرف کرد. اما بسیاری از مردم فراموش می‌کنند که برای سالم ماندن باید نکات دیگری را نیز رعایت کنند. به عنوان مثال نگهداری و استفاده از وسیله های قدیمی و کهنه سلامت افراد را به خطر می اندازد.

در این مطلب به نقل از سایت ام اس ان به چند وسیله اشاره شده است که استفاده از آن، تهدید کننده سلامت است.

ظروف پلاستیکی قدیمی

تمام ظروف پلاستیکی قدیمی سفت، شفاف و حاوی پلی کربنات را دور بیندازید. احتمال دارد این ظروف از بیسفنول A گازهای سمی منتشر‌کند . برای گرم کردن مواد غذایی از ظروف شیشه‌ای استفاده کنید.

خوشبوکننده هوا

مواد شیمیایی که باعث ماند گاری بیشتر خوشبوکننده‌ها می‌شود، فتالات نام دارد. در سال‌های اخیر، تولیدکنندگان خوشبوکننده هوا استفاده از این مواد شیمیایی را کاهش داده‌اند. این ماده برای سیستم تناسلی بسیار مضر است. برای خوشبو کردن می‌توان از گل‌های تازه ، گل‌های خشک و … استفاده کرد.

این 6 وسیله به ظاهر ساده برای سلامتی مضر هستند!

صابون ضد باکتری

صابون ضد باکتری نسبت به صابون معمولی باکتری بیشتری را از بین نمی‌برد و طبق گزارش سال ۲۰۱۴ ، اف دی ای درباره مضر بودن آن هشدار داده است.ماده شیمیایی فعال موجود در این صابون به نام “تریکلوزان”، سطوح طبیعی هورمون را در پستانداران تغییر می‌دهد و ممکن است بدن را در برابر آنتی‌بیوتیک مقاوم کند. بنابراین بهتر است از صابون معمولی استفاده شود.

لوازم آرایش مایع کهنه

هرگونه لوازم آرایش مایع به ‌ویژه ریمل می‌تواند به زیستگاه باکتری تبدیل شود. بنابراین توصیه می‌شود که لوازم‌آرایش مایع پس از ۳ ماه باز شدن، دور ریخته شود. استفاده از محصولات آرایشی قدیمی، باعث بروز باکتری عفونت‌زا روی پوست می‌شود.

جا عدسی‌ کثیف

علت اصلی عفونت چشم استفاده از جا عدسی‌ کثیف است. بنابراین هر سه ماه جا عدسی‌ باید عوض شود ؛ مایع آن نیز باید روزانه عوض شود. رعایت نکردن این نکات می‌تواند به زخم چشم و عفونت‌های مختلف منجر شود.

کرم‌ ضد آفتاب کهنه

باید به تاریخ انقضای کرم ضد آفتاب دقت کنید زیرا درصورت انقضا، مواد شیمیایی آن که پوست را در برابر اشعه‌ مضر محافظت می‌کند غیرفعال می شود و هرچه قدر هم استفاده کنید از پوست محافظت نمی‌شود. بدون کرم ضد آفتاب ، پوست دچار پیری زودرس، آسیب‌دیدگی و مستعد سرطان می شود.