ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : یکشنبه, ۲۹ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۱:۳۲
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / خواندنی > اسپرمهای باستانی پرقدرت فسیل شده!

اسپرمهای باستانی پرقدرت فسیل شده!

اسپرمهای باستانی پرقدرت فسیل شده! دانشمندان در کوینزلند استرالیا قدیمی ترین اسپرم دنیا را کشف کردند!.  این اسپرم متعلق به یک میگوی ریز است و بزرگ‌تر از کل بدن خود موجود بوده است.   اسپرم حفظ‌ شده در ...

اسپرمهای باستانی پرقدرت فسیل شده!

fsci256

دانشمندان در کوینزلند استرالیا قدیمی ترین اسپرم دنیا را کشف کردند!.  این اسپرم متعلق به یک میگوی ریز است و بزرگ‌تر از کل بدن خود موجود بوده است.

 

اسپرم حفظ‌ شده در سایت فسیلی میراث جهانی Riversleigh در کوینزلند استرالیا کشف شده است؛ تصور می‌شود این اسپرم عظیم بزرگ‌تر از طول بدن خود حیوان  بوده باشد اما در درون ارگان‌ جنسی این سخت‌پوست فسیل‌شده که در آب شیرین می‌زیسته و ostracod نام دارد و به صورت مارپیچ بوده است.

 

پروفسور مایک آرکر از دانشگاه نیوساوت‌ولز نیز که به مدت بیش از ۳۵ سال به حفاری در Riversleigh مشغول بوده، این فسیل را قدیمی‌ترین اسپرم جهان می‌داند.

 

Largest-and-oldest-sperm-was-discovered-Photo-irannaz-com

انباشت‌های فسیلی در این سایت که در شمال غربی کوینزلند واقع شده‌، همواره مکان کشف بسیاری از حیوانات استرالیایی ماقبل تاریخ بوده‌اند اما کشف این اسپرم فسیلی که دارای هسته نیز هست، کاملا غیرمنتظره بود.

 

مطالعات میکروسکوپی نشان داد فسیل‌ سخت‌پوست مورد مطالعه در این سایت حاوی اندام‌های درونی حفظ‌شده شامل اندام‌های جنسی‌ بود. در درون این اندام‌ها سلول‌های اسپرم بزرگ کاملا حفظ‌شده‌ای قرار داشت و در درون اسپرم نیز هسته‌ای بود که زمانی حاوی کروموزوم‌های حیوان و دی ان ای بوده است.