ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۵:۱۱
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / خواندنی > خودنمایی برف در اردبیل

خودنمایی برف در اردبیل

اردبیل، با ورود یک سامانه بارشی هوای اردبیل که چهره متفاوت پیدا کرده عصر امروز سبب شد تا در اکثر مناطق به ویژه در مناطق کوهستانی، نیر، سرعین، روستاهای اردبیل و همچنین مشگین‌شهر بارش برف ...

استقبال بهار با بارش برف در اردبیل ...

اردبیل، با ورود یک سامانه بارشی هوای اردبیل که چهره متفاوت پیدا کرده عصر امروز سبب شد تا در اکثر مناطق به ویژه در مناطق کوهستانی، نیر، سرعین، روستاهای اردبیل و همچنین مشگین‌شهر بارش برف اتفاق بیفتد.

براساس اعلام اداره کل هواشناسی استان اردبیل بیشترین بارش برف از مشگین‌شهر با 15 سانتی‌متر گزارش شده به طوریکه این بارش‌ها سبب لغزنده شدن جاده‌های کوهستانی در برخی از مناطق شده به طوریکه تردد در این مسیرها به ویژه گردنه‌های صعب‌العبور با زنجیر چرخ امکان‌پذیر است.

بارش برف اواخر پاییز اردبیل، سرعین و مشگین‌شهر در حالی همچنان با شدت و ضعف ادامه دارد که در مناطق شمالی استان اردبیل نیز بارش‌های متناوب باران سبب خوشحالی کشاورزان و زارعان شده است.

این سامانه‌های بارشی که تا فردا در استان اردبیل خودنمایی می‌کند از روز پنجشنبه جای خود را به هوای ابری و مه‌آلود می‌دهد تا از هفته آینده بار دیگر یک سامانه بارشی دیگر در استان حاکم شود.

موج دوم بارش‌ها که در شهرهای مختلف نمود پیدا کرده بود حال و هوای زمستانی زودهنگام در شهرهای مختلف بخشید تا در مناطق مختلف کوهستانی برف نیمه سنگینی نیز بر زمین بنشیند.

 اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل اعلام کرد به رغم بارش برف در برخی از جاده‌های کوهستانی و لغزنده بودن آن تمامی جاده‌های استان اردبیل باز و تردد در آنها جریان دارد و تلاش و جدیت بر این است تا با کمک راهداران مشکلات احتمالی برطرف شود.