ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۷:۴۲
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / خواندنی > خاطره شنیدنی از یک ازدواج

خاطره شنیدنی از یک ازدواج

وبلاگ خاطرات و نظرات یک ایرانی ساکن لبنان نوشت: عروسی خمینی خیلی ساده برگزار شد؛ انگار نه انگار آنها در آمریکا بزرگ شده و درس خوانده‌اند و ثروت و مال و منال کافی برای یک ...

13930621000348_PhotoA

وبلاگ خاطرات و نظرات یک ایرانی ساکن لبنان نوشت: عروسی خمینی خیلی ساده برگزار شد؛ انگار نه انگار آنها در آمریکا بزرگ شده و درس خوانده‌اند و ثروت و مال و منال کافی برای یک عروسی مفصل دارند.

سید محمود، پدر خمینی، اهل جنوب لبنان است، دهکده آنها در نزدیکی صور، یکی از دهکده‌های مقاوم و مقاوم پرور جنوب است.

سید محمود از جوانی به آمریکا رفته و مشغول کار شده بود؛ بعد از پیروزی انقلاب ایران، اسم بچه‌هایش را به نام بزرگان انقلاب ما گذاشت: خمینی، بهشتی. البته در آمریکا دو اسمی مرسوم است، مثلاً «خمینی» اسم کاملش «خمینی اسلام» است.

سید محمود بچه‌هایش را به ایران فرستاد تا در سایه حکومت اسلامی، تربیت اسلامی پیدا کنند. یکی از دخترهای وی هم اکنون با داشتن دکترا، در جامعه الزهرا تدریس می‌کند. همه آنها بیش از هرکسی که در ایران بشناسید مومن و خوش اخلاق، آرام و خوش خلق و متین و مهربان هستند. بسیار به عبادات و ادعیه اهمیت می‌دهند و فرق ندارد کجا باشند، آمریکا و ایران و لبنان، در همه جا با شکل و ظاهر و اخلاق و رفتار اسلامی ثابتی حضور دارند.

عروسی بسیار ساده خمینی، در دهکده همسرش برگزار شد. در حیاط خانه‌ای روستایی، صندلی پلاستیکی گذاشته بودند و میزهای پلاستیکی کوچکی برای پذیرایی. از آنجا که پیش بینی شده بود باران می‌آید، حیاط را با پارچه‌ای پوشانده بودند که شکل عجیبی داشت، بعداً فهمیدم چتر نجات اسراییلی بوده است!

خانم‌ها در یک منزل و مردها هم در یک منزل بودند؛ چون یکی از نزدیکان فامیل در سوریه به شهادت رسیده بود، جشن با شادی زیادی همراه نبود و فقط دعا و قرآن و مداحی آنرا زینت بخشیده بود؛ سپس شیرینی تعارف کردند و بعد از آن ناهار دادند. روی میزهایی داخل اتاق میهمان خانه، چند نوع پیش غذای لبنانی بود: متبل، معجنات، سالاد، کبه، دلمه، و غذای اصلی هم نوعی گوشت و پلو به نام کبسه بود. به همین سادگی.

ماه عسلشان را هم برای دو هفته به ایران آمدند؛ کاش جوان‌های ایرانی هم ازدواج آسان را در پیش می‌گرفتند و اینقدر خودشان و خانواده‌شان را زجر نمی‌دادند.