ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : جمعه, ۲۹ دی , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۳:۲۵
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / خواندنی > سرقت اطلاعات شهروندان در سایت‌های همسر یابی

سرقت اطلاعات شهروندان در سایت‌های همسر یابی

ایرج محمدخانی اظهار کرد: کارشناسان پلیس فتا با رصد سایتی که کاربران به منظور استفاده از امکانات سایت در پوشش همسریابی به‌روز دعوت به عضویت می‌کرد، را شناسایی کردند. وی ادامه داد: با توجه به اینکه ...

IMG08291195

ایرج محمدخانی اظهار کرد: کارشناسان پلیس فتا با رصد سایتی که کاربران به منظور استفاده از امکانات سایت در پوشش همسریابی به‌روز دعوت به عضویت می‌کرد، را شناسایی کردند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه پرداخت حق عضویت در سایت مذکور مستلزم پرداخت اینترنتی مبلغ ناچیزی بود بنابراین کاربران به صفحه جعلی و شبیه‌سازی شده از بانک هدایت می‌شدند تا از آن طریق بتوانند اطلاعات حساب بانکی شهروندان مانند شماره کارت، رمز اینترنتی و تاریخ انقضای کارت را به دست آورده و در فرصت مناسب حساب بانکی شهروندان را خالی کنند.

محمدخانی با بیان اینکه شهروندان در صورت مواجه شدن با پیشنهادهای اغواکننده کلاهبرداران سایبری از ارائه مشخصات بانکی خودداری کنند، تصریح کرد: شهروندان هنگام انجام پرداخت الکترونیکی از صحت و اصالت درگاه پرداخت الکترونیکی بانک مربوطه اطمینان حاصل کنند.

رئیس پلیس فتای گیلان در پایان گفت: شهروندان اگر با موارد مشکوک در فضای مجازی مواجه شدند موضوع را از طریق نشانی اینترنتی پلیس فتا www.Cyberpolice.ir یا ایمیل Gfata@police.ir گزارش کنند.