ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : جمعه, ۲۴ آذر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۲:۴۴
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / خواندنی > خانه‌ای که در 30 دقیقه آماده می‌شود+تصاویر

خانه‌ای که در 30 دقیقه آماده می‌شود+تصاویر

پیر حسین کولیوند در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت از طرح سازمان امداد و نجات برای اسکان موقت حادثه دیدگان در حوادث بزرگ کشور خبر داد و اظهار داشت: یکی از مقوله‌های مهم در بحران‌ها، اسکان ...

پیر حسین کولیوند در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت از طرح سازمان امداد و نجات برای اسکان موقت حادثه دیدگان در حوادث بزرگ کشور خبر داد و اظهار داشت: یکی از مقوله‌های مهم در بحران‌ها، اسکان آسیب دیدگان است بطوریکه حادثه دیدگان در وهله نخست به طول 45 روز در چادر اسکان اضطراری می‌یابند و در صورتی که هنوز اسکان آنان دائم آنان صورت نپذیرفته باشد، مرحله اسکان موقت آنان انجام می‌شود که بین 3 تا 6 ماه است و باید حادثه دیدگان در کانکس‌های مخصوص اقامت کنند.

13930622100240333624043

کولیوند ادامه داد: براین اساس کانکس‌های از جنس پلیمری و بر طبق سفارشات فنی سازمان امداد و نجات هلال احمر طراحی و به صورت بومی در داخل کشور ساخته شده است تا برای اسکان موقت در حوادثی مانند زلزله‌ بکار گرفته شود.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر در تشریح مشخصات کانکس‌های جدید برای اسکان موقت عنوان کرد: این کانکس‌ها را می‌توان در مدت کمتر از 30 دقیقه برپا کرد، همچنین، 6 عدد از این کانکس‌ها را می‌توان با تریلر حمل کرد.

کولیوند با بیان اینکه این کانکس‌ها به روشی جدید به صورت لولا جمع و سرپا می‌شوند، بیان داشت: این کانکس‌ها دارای سرویس بهداشتی و حمام هستند که به صورت جدا به کانکس متصل می‌شود.

139306221010194773624113

رئیس سازمان امداد و نجات خاطرنشان کرد: این کانکس‌ها در داخل کشور و در مدت 10 روز ساخته می‌شود و در صورت وقوع حوادث بزرگ می‌توان در مدت زمان اسکان اضطراری آسیب دیدگان که 45 روز است، ساخت این کانکس‌ها را انجام داد، در حال حاضر نیز 10 عدد از این کانکس‌ها آماده و ساخته شده است.