ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۰:۱۶
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / خواندنی > با این روش به راحتی آب خوردن خاکشیر را بشویید

با این روش به راحتی آب خوردن خاکشیر را بشویید

طرز صحیح شستن خاکشیر مناسب ترین ظروف برای شستن خاکشیر ظروف روی می باشد,خاکشیر یکی از شربت های سنتی ما ایرانیان است که برای رفع تشنگی روزه داران بسیار مفید است. خاکشیر املاح و شن ریزه ...

طرز صحیح شستن خاکشیر

طرز صحیح شستن خاکشیر

مناسب ترین ظروف برای شستن خاکشیر ظروف روی می باشد,خاکشیر یکی از شربت های سنتی ما ایرانیان است که برای رفع تشنگی روزه داران بسیار مفید است. خاکشیر املاح و شن ریزه هایی دارد که اگر به درستی شسته نشود می تواند برای شما مشکلاتی ایجاد کند.

 

نحوه شستن خاکشیر با این روش صحیح است

خـاکشــیر یکی از بهتریــن شربت ها برای رفع تشنگــی و عطش در روزهای گرم سال است، فقط بایــد بدانــید که باید شستن خاکشــیر و اصــطـــلاحا ریگ شوری آن لم خاصـــی دارد.

 

برای شستن خاکـشیر، مقداری از خاکــشــیـر را در یک کاسـه بزرگ می ریــزیم و به آن  آب اضــافـه می کنـیـم. در این حالت خاکـــشیر حالت گلوله ‌ای پیـدا می کند. بنابراین باید با قاشق یا چنگال آنــ‌ــ‌ را هم بزنــیـــد تا به مرور تهـ‌ نشــین شود.

 

اگــر خاکشــیر دارای برگ و خاشاک است، بهتـــر اســت مدتی در آب باشد تا برگ های زیـــر آن به روی سطح آب بیـــایــد. بعـد از ایـن کار آب ظرف را خیلــی آرام خالی می کنیــم. دوباره ظرف را از آب پر می کنـیـــم و کنــار می گذاریم و باز هم روی سطــح آب را خالی می کنــیــم. این کار را تا جایی تکرار می کنیم که دیــگـر هیچ برگ و خاشـاکی روی آب نبـاشـــد و آب روی خاکـــشــیـــر کاملا زلال باشــد.

 

در مرحـــلـه بعـــدی شســـتن خاکشیر یک ظرف بزرگ ‌تـر بر می داریـــم (بهـتر است از ظروف روی اسـتفـــاده شود) و خاکـــشــیر را آرام هم می زنـیــم و در ظرف بزرگ تر می ریـزیـــم.

 

ایـــن کار را برای ایـــن انـجــام می دهیـم که اگـــر شن یا سنـــگریـــزه ای ته ظرف جمـع شده اســـت با خاکـشـــیـــر مخـلوط نشود و ته همـان ظرف بمانــد. شن‌ـــهـــای ته ظرف را خالـی می کنیــم و ظرف را می شوییــم و دوباره عمـل شســتــن را تکـــرار میـــ‌ـــکــنیـم (یعنی خاکشـــیر را آرام هم می زنیـم و وارد ظرف دیگـر می کنیــم). برای شستـــن خاکـــشیر بایــد این کار را چنــد مرتبـــه تکـــرار کنیـم تا دیگــر هیــچ شنی کف ظرف باقی نمـانـد. (از آب شست و شو می توانـیـد برای آبــیـــاری گلـدان اســـتـفاده کنـــید.)

با این روش به راحتی آب خوردن خاکشیر را بشویید