ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : سه شنبه, ۲۶ دی , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۱:۱۱
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / خانواده, فرهنگ, مذهبي > لازمه یک ازدواج موفق

لازمه یک ازدواج موفق

یکی ازاساتید حوزه ودانشگاه در نشست مدیریت خانواده در مدرسه علمیه معصومیه با بیان اینکه محوری‌ترین بخش آموزه‌های اسلامی، ازدواج است گفت: اسلام درباره ازدواج که آن را آرامش زندگی می‌داند، تعالیم زیادی در نظر ...

227228174709010351012914249177206199211215

یکی ازاساتید حوزه ودانشگاه در نشست مدیریت خانواده در مدرسه علمیه معصومیه با بیان اینکه محوری‌ترین بخش آموزه‌های اسلامی، ازدواج است گفت: اسلام درباره ازدواج که آن را آرامش زندگی می‌داند، تعالیم زیادی در نظر گرفته است.

حجت‌الاسلام والمسلمین کرمی افزود:‌ انسان‌ها مدیر زندگی خود هستند، از همین رو باید آن را براساس بهترین استاندارد‌ها هدایت کنند.

وی با اشاره به اینکه خداوند نظام هستی را دقیق و منظم آفریده است،‌ ابرازداشت: اگر انسان در زندگی خود متناسب با نظام آفرینش گام برندارد،‌ به سعادت نمی‌رسد و نمی‌تواند دنیایی معنوی و آخرتی نیکو داشته باشد.

سخنران این نشست با بیان اینکه انسان برای دست‌یابی به موفقیت، در آغاز باید عوامل درونی را مدیریت نماید، خاطرنشان نمود: اگر انسان بتواند درون خود را مدیریت نماید،‌ به موفقیت دست خواهد یافت.

این کارشناس مباحث خانواده تأکید کرد: افراد خودشان به اطرافیان می‌آموزند که چگونه رفتاری با او داشته باشند. اگر شخصی رفتار بد دیگران را با خود مشاهده کرد، باید به رفتار خود نگاه نماید.

حجت‌الاسلام والمسلمین کرمی افزود: انسان می‌تواند به گونه‌ای عمل نماید که همسر، خانواده و اطرافیان رفتاری خوب و مناسب با او داشته باشند.

وی، خانواده خوب را دلیلی بر داشتن زندگی دنیوی و اخروی نیکو دانسته و ابراز کرد: در تشکیل زندگی خود باید دقت زیادی داشت، به این صورت که اگر خانواده درست شکل گرفت، می‌تواند زندگی دنیوی و اخروی انسان را زیبا کند.

این استاد حوزه، نگه نداشتن نگاه را در دوران جوانی،‌ یکی از آسیب‌های ازدواج دانست وبیان داشت: انسان باید نگاه خود را مدیریت کند و به ویژه در دوران جوانی، نگذارد که نگاهش او را مدیریت کند.

وی، توجه بیش‌از اندازه به زیبایی را در انتخاب همسر اشتباه خواند و اذعان داشت: اگر پسرها، در انتخاب همسر خود، تنها به ظاهر اهمیت دهند،‌ پس از گذشت مدتی در زندگی با مشکلات فراوانی روبرو می‌شود.