ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : دوشنبه, ۳۰ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۸:۰۰
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / خانواده, خبر ويژه > مصاحبه با همسر رهبر انقلاب آیت الله خامنه ای / چند پسر و دختر دارید ؟ + عکس

مصاحبه با همسر رهبر انقلاب آیت الله خامنه ای / چند پسر و دختر دارید ؟ + عکس

  مصاحبه با همسر رهبر ایران آشنایی اجمالی با همسر آیت الله خامنه ای سرکار خانم منصوره خجسته باقرزاده پدر وی محمداسماعیل خجسته باقرزاده نام داشت.در ادامه این مطلب از مجله خبری نکته نیوز همراه ما باشید. _____________________نکته نیوز_____________________ همسر ...

 همسر رهبر انقلاب آیت الله خامنه ای

مصاحبه با همسر رهبر ایران

آشنایی اجمالی با همسر آیت الله خامنه ای سرکار خانم منصوره خجسته باقرزاده پدر وی محمداسماعیل خجسته باقرزاده نام داشت.در ادامه این مطلب از مجله خبری نکته نیوز همراه ما باشید.

_____________________نکته نیوز_____________________

همسر آیت الله خامنه ای

ایشان در خانواده‌ای بازاری و مذهبی اهل مشهد هستند و تاکنون فعالیت سیاسی رسمی نداشته است. و اما چند سوال در قالب مصاحبه از این بانوی بزرگوار …(قسمت اول) شما چطور با حضرت آقا آشنا شدید؟ من در سال ۱۳۴۳با ایشان ازدواج کردم، البته این ازواج همانطور که در خانواده مذهبی آن زمان مرسوم بود، صورت گرفت به این ترتیب که مادر ایشان برای خواستگاری به منزل ما آمدند و بعد از مباحثات معمول مراسم ازدواج انجام شد.

شما چند فرزند دارید؟ ما چهار پسر و دو دختر داریم. همه پسران‌مان قبل از انقلاب و دختران‌مان بعد از انقلاب به دنیا آمدند. مصطفی (۱۳۴۴) مجتبی (۱۳۴۸) مسعود (۱۳۵۳) میثم (۱۳۵۷) بشری(۱۳۵۹) هدی(۱۳۶۰) لطفاً کمی در مورد زندگی‌تان، طی دوران قیام اسلامی علیه شاه صحبت بفرمایید.

آن زمان دوران مشقت‌بار و امتحان الهی بود و من خودم را برای تمام مشکلات ممکن آماده کرده بودم و هرگز درباره هیچ چیز لب به شکوه نگشودم. یادم می‌آید که طی اولین ماه‌های بعد از ازدواجمان، یک روز همسرم از من پرسید:

اگر من دستگیر شوم تو چه احساسی خواهی داشت؟ این سوال غیرمنتظره‌ای بود و من ابتدا خیلی ناراحت و آزرده‌خاطر شدم، اما ایشان آنقدر درباره درگیری، خطرات و مشکلاتش و وظیفه همه افراد در این رابطه صحبت فرمودند که کاملا مرا قانع کردند. ایشان این مطلب را درست‌‌ همان روزی که امام خمینی (ره) دوباره بازداشت شدند و ایشان را از قم به تهران آورده و سپس به ترکیه تبعید کردند، مطرح نمود.

همسر رهبر انقلاب آیت الله خامنه ای

عکسی از آیت الله خامنه ای و همسرشان

در آن روز آقای خامنه‌ای و دیگران در مشهد برای نشان دادن مخالفتشان با این امر آماده شده بودند و در همین زمان بود که از من در برخورد با مساله دستگیریشان سوال کردند. از‌‌ همان روز من خودم را از لحاظ فکری آماده رویارویی با خطراتی که در راه مبارزات همسرم پیش خواهد آمد، کردم. بنابراین، هر وقت ایشان زندانی یا تبعید می‌شدند یا هنگامی که مجبور بودند پنهانی و مخفی فعالیت کنند، تمامی مشکلات را با راحتی تحمل می‌کردم.

بعد‌ها که ما فرزندان بیشتری داشتیم و زندگی گاهی اوقات مشکل‌تر می‌شد که البته خداوند همیشه ما را یاری می‌نمود و هرگز نا‌امید نشدم. شما چگونه همسرتان را در مبارزات‌شان یاری کردید؟ فکر می‌کنم بزرگ‌ترین نقش من حفظ آرامش خانه بود. طوری که ایشان بتوانند با خیال راحت به کارشان ادامه دهند.

گفتوگو با همسر آیت الله خامنه ای