ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : جمعه, ۲۹ دی , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۲۱:۲۲
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار خارجي, خواندنی > در المان فرار از زندان جرم نیست و مجازات ندارد

در المان فرار از زندان جرم نیست و مجازات ندارد

در المان فرار از زندان جرم نیست و مجازات ندارد اگر یک زندانی در آلمان فکر فرار به سرش بزند، برای این کار مجازات نمی شود، به  دلیل اینکه فرار از زندان در این کشور کاملا ...

در المان فرار از زندان جرم نیست و مجازات ندارد

اگر یک زندانی در آلمان فکر فرار به سرش بزند، برای این کار مجازات نمی شود، به  دلیل اینکه فرار از زندان در این کشور کاملا مشروع و قانونی است.

بر خلاف قوانین سایر کشورها، آلمان زندانیانی را که از زندان ها فرار می کنند مجازات نمی کند. این در حالی است که در سایر کشورهای جهان فرار از زندان باعث افزایش مجازات، از دست دادن امتیازات های به دست آورده توسط زندانی و یا اقدامات تأدیبی مقتضی همراه شود تا به نوعی پیام و درس عبرتی برای اقدامات مشابه باشد، ولی این قضیه در آلمان شکل و سیاق دیگری دارد.

تاریخ وضع قانون فرار از زندان در آلمان به سال ۱۸۸۰ میلادی بازمی گردد. قانونگذاران آلمانی بر این باور بودند که آزاد بودن و تلاش برای دستیابی به آزادی فطری بشر است. به همین دلیل تصمیم گرفتند تا فرار از زندان را غیرقانونی اعلام نکنند.

 فرار از زندان در این کشور مجازات ندارد

در چه صورت فرار از زندان در آلمان جرم نیست؟!

فرار از زندان در آلمان مغایر با قانون این کشور نیست، ولی تنها در صورتی که زندانی در فرآیند فرار به دارایی های زندان آسیبی وارد نکند؛ بریدن میله ها با اره، ویران کردن حصار و دیوارها، آسیب رساندن به فرد دیگر از جمله این کارها هستند‌. اگر زندانی در طول فرار یکی از این کارها را انجام دهد، مجازات می شود‌. به همین دلیل، تعداد خیلی کمی از فرار از زندان های آلمان با عدم مجازات روبه رو می شوند.

اتریش و مکزیک هم قانون مشابهی دارند. بنا بر ماده ی ١۵۴ سیستم قضایی مکزیک اقدام به فرار از زندان مجازات ندارد، مگر اینکه با یک یا چند زندانی دیگر تبانی کند و یا رفتارهای خشونت آمیزی در طول فرار علیه دیگران از آنها سر بزند، در این صورت با شش ماه تا سه سال حبس مجازات خواهد شد. در غیر این صورت، پس از دستگیری مجازات معهود خود را بدون کم یا زیاد از سر خواهند گذراند.

.

فرار از زندان در این کشور مجازات ندارد