ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۸:۱۹
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار خارجي > بهترین عکس خبری ۲۰۱۷ مشخص شد / وُرلد پرس فوتو

بهترین عکس خبری ۲۰۱۷ مشخص شد / وُرلد پرس فوتو

بهترین عکس خبری ۲۰۱۷ مشخص شد / وُرلد پرس فوتو جایزه شصتمین دوره رقابت‌های بهترین عکس مطبوعاتی سال، به عکاس خبرگزاری آسوشیتد پرس رسید. به گزارش نکته نیوز: شصتمین دوره از رقابتهای "وُرلد پرس فوتو" (برترین عکس مطبوعاتی سال) که ...

بهترین عکس خبری 2017 مشخص شد / وُرلد پرس فوتو

بهترین عکس خبری ۲۰۱۷ مشخص شد / وُرلد پرس فوتو

جایزه شصتمین دوره رقابت‌های بهترین عکس مطبوعاتی سال، به عکاس خبرگزاری آسوشیتد پرس رسید.

به گزارش نکته نیوز:

شصتمین دوره از رقابتهای “وُرلد پرس فوتو” (برترین عکس مطبوعاتی سال) که در آمستردام برگزار شد، جایزه بهترین عکس خبری سال ۲۰۱۷ را به شات فراموش نشدنی “برهان آزبیلیسی” (Burhan Ozbilici) عکاس ترکیه‌ای خبرگزاری آسوشیتد پرس اعطا کرد.

این عکس ثانیه‌ای پس از ترور “آندره کارلوف”، سفیر روسیه در ترکیه به دست “مرت آلتینتاش” گرفته شده و او را در حالی که اسلحه به دست کنار جسد بی‌جان سفیر ایستاده و دست دیگر خود را به سمت آسمان بالا برده، نشان می دهد.

بهترین عکس خبری 2017 مشخص شد / وُرلد پرس فوتو

اعضای هیئت منصفه این جایزه متشکل از عکاسان حرفه ای و سردبیران سرویس عکس در خبرگزاری های مختلف معتقدند این عکس مفهوم تعصب و افراطی‌گری را به خوبی منعکس کرده و شایستگی آن را دارد که عنوان بهترین عکس خبری سال را از آن خود کند.

“مرت آلتینتاش” یک افسر پلیس ترکیه بود که سفیر روسیه را حین سخنرانی در یک نمایشگاه هنری ترور کرد. وی بعد از ترور، فرار نکرد و در مقابل دوربین‌ها چند تیر شلیک کرد. آلتینتاش دقایقی بعد از ترور، به دست نیروهای امنیتی کشته شد.

رقابت “وُرلد پرس فوتو” یک مسابقه جهانی عکاسی است که از سال ۱۹۵۵ در هلند و در ۲۲ حوزه راه‌اندازی شده است.