ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۸:۱۶
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار خارجي > رفتار نسنجیده دیگر از عربستان / دستگیری ۴ فعال حقوق بشر

رفتار نسنجیده دیگر از عربستان / دستگیری ۴ فعال حقوق بشر

رفتار نسنجیده دیگر از عربستان / دستگیری ۴ فعال حقوق بشر عربستان سعودی ۴ فعال حقوق‌بشر را به جرم ارتباط با رسانه‌ها و سازمان‌های حقوقی بین‌المللی بازداشت کرد. به گزارش نکته نیوز به نقل از پایگاه اینترنتی ایندیپندنت؛ عربستان سعودی ...

رفتار نسنجیده دیگر از عربستان / دستگیری 4 فعال حقوق بشر

رفتار نسنجیده دیگر از عربستان / دستگیری ۴ فعال حقوق بشر

عربستان سعودی ۴ فعال حقوق‌بشر را به جرم ارتباط با رسانه‌ها و سازمان‌های حقوقی بین‌المللی بازداشت کرد.

به گزارش نکته نیوز به نقل از پایگاه اینترنتی ایندیپندنت؛

عربستان سعودی که به آزار و اذیت فعالان حقوق بشر معروف است نخستین گروه از فعالان حقوق بشر در سال ۲۰۱۷ را روانه زندان کرد.

یک دیده‌بان حقوق بشر مستقر در نیویورک اعلام کرد عربستان سعودی در دو ماه اول سال جاری میلادی ۴ فعال حقوق بشر را بازداشت کرده است. از ۴ فعال دستگیرشده دو نفر به حبس طولانی مدت و دو تن دیگر بدون حکم دادگاهی و به جرم ارتباط با رسانه ها و سازمان های حقوقی بین المللی زندانی شده اند.

این نهاد گزارش داد: روش مقامات سعودی برای سرکوب فعالان حقوق بشر شامل آزار و اذیت، ارعاب، ممنوعیت سفر و خروج از کشور و در نهایت بازداشت است. دست کم ۲۰ فعال حقوق بشر که در زمینه اموری همچون زنان و مخالفت با قانون اعدام در عربستان فعالیت داشته اند در ۱۰ سال گذشته دستگیر و به زندان محکوم شده اند. این افراد به جرم آنچه اخلال و سرپیچی از فرمان پادشاهی عربستان نامیده شده بازداشت می شوند.

رفتار نسنجیده دیگر از عربستان / دستگیری 4 فعال حقوق بشر

سارا لی ویتسون، مدیر دیده‌بان حقوق بشر در امور خاورمیانه می گوید: “عربستان سعودی هر شخصی که پا را فراتر از آنچه عرف این کشور محسوب می‌شود قرار دهد ساکت یا زندانی می کند. این در حالیست که پادشاهی عربستان با تصویب منشور عربی حقوق بشر مدعی است آزادی بیان در این کشور را تضمین می کند.”