ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۸:۱۰
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار خارجي > جشن روز زن برای اولین بار در عربستان سعودی

جشن روز زن برای اولین بار در عربستان سعودی

جشن روز زن برای اولین بار در عربستان سعودی برای نخستین بار "روز زن" در عربستان سعودی جشن گرفته می‌شود. به گزارش نکته نیوز: برای نخستین بار "روز زن" در عربستان سعودی جشن گرفته می شود.فعالان حقوق زنان قرار است ...

جشن روز زن برای اولین بار در عربستان سعودی

جشن روز زن برای اولین بار در عربستان سعودی

برای نخستین بار “روز زن” در عربستان سعودی جشن گرفته می‌شود.

به گزارش نکته نیوز:

برای نخستین بار “روز زن” در عربستان سعودی جشن گرفته می شود.فعالان حقوق زنان قرار است نخستین مراسم “روز زن” در عربستان را در قالب جشنی سه روزه در مرکز فرهنگی ملک فهد در ریاض جشن بگیرند.

زنان خانواده سلطنتی عربستان نیز به دعوت شاهزاده “الجوهره بنت فهد السعود” در این مراسم شرکت می کنند و به بحث و تبادل نظر درباره نقش زنان در آموزش و پروش خواهند پرداخت.

محمد سیف، سخنگوی مرکز فرهنگی ملک فهد درباره این مراسم گفت: ما می خواهیم در “جشن روز زن سعودی” به نقش موفق زنان و دستاوردهای آنان در آموزش و پرورش، فرهنگ، ادبیات، پزشکی و دیگر حوزه ها بپردازیم. 

جشن روز زن برای اولین بار در عربستان سعودی

پادشاهی عربستان در مورد بی توجهی به حقوق زنان به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است و این فرصتی برای بررسی موضوع زنان در عربستان است.

در گزارش سال ۲۰۱۵ “شکاف جنسیتی” مجمع جهانی اقتصاد، عربستان از میان ۱۴۵ کشور در رتبه ۱۳۴ قرار گرفت.

عربستان تنها کشور جهان است که رانندگی برای بانوان را ممنوع کرده و زنان حق دریافت گواهینامه رانندگی ندارند و طبق قانون “سرپرست مرد برای زنان” هر زن سعودی باید یک سرپرست مرد همچون پدر، برادر و یا شوهر داشته باشد. زنان و دختران سعودی تنها با اجازه سرپرست مرد خود قادر به تحصیل، خروج از کشور و یا ازدواج هستند.