ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : دوشنبه, ۳۰ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۹:۴۴
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار خارجي > اشوب و اعتراض در فرودگاه های امریکا

اشوب و اعتراض در فرودگاه های امریکا

اشوب و اعتراض در فرودگاه های امریکا در پی دستور ترامپ برای ممنوعیت ورود شهروندان هفت کشور به آمریکا، شب گذشته فرودگاه‌های مختلف این کشور از جمله  فرودگاه کندی نیویورک، شاهد تنش و اعتراض‌های مردمی بودند. به ...

اشوب و اعتراض در فرودگاه های امریکا

در پی دستور ترامپ برای ممنوعیت ورود شهروندان هفت کشور به آمریکا، شب گذشته فرودگاه‌های مختلف این کشور از جمله  فرودگاه کندی نیویورک، شاهد تنش و اعتراض‌های مردمی بودند.
به گزارش فرادید، از روز جمعه که دونالد ترامپ رییس جمهور جدید آمریکا دستور ممنوعیت ورود شهروندان هفت کشور مسلمان جهان به  آمریکا را امضا کرده، بسیاری از پروازها به آمریکا بلاتکلیف و نامعلوم هستند.
یکی از قضات فدرال نیویورک شنبه شب دستور اضطراری را صادر کرد که طبق آن آمریکا را از اخراج افرادی که با ویزاهای معتبر یا درخواست‌های پناه‌جویی تایید شده وارد این کشور می‌شوند، به صورت موقتی منع می‌کند، اما ممنوعیت مهاجرت صادر شده از سوی ترامپ باعث آشوب و ناآرامی در روز شنبه شد. وکلا و مدافعی که در فرودگاه کندی نیویورک سیتی کار می‌کنند، گفتتند آمار دقیقی از تعداد افرادی که پس از پیاده شدن از هواپیماهای خود در این فرودگاه بازداشت شدند ندارند. صحنه‌های مشابهی از تشویش و نگرانی در فرودگاه‌های سراسر آمریکا به چشم می‌خورد جایی که معترضان به خیابان‌ها آمده و دست به اعتراض زدند. رویترز تصاویر این اعتراضات را منتشر کرده است.

photo_2017-01-30_11-02-08.jpg

(در فرودگاه دنور آمریکا در حالی که پلیس فرودگاه دنور اجازه نماز خواندن به چند مسلمان در سالن فرودگاه را نمی‌داد، مردم اطراف مسلمانان حلقه زدند تا پلیس مزاحم نشود)

photo_2017-01-30_11-08-45.jpg

( ۲ فرد سالخورده ۸۳ و ۸۸ ساله و معلول ایرانی که صاحب گرین کارت نیز بودند به محض ورود به آمریکا، چندین ساعت بازداشت شدند)

photo_2017-01-30_11-10-35.jpg

(دستنوشته یک معترض آمریکایی به قانون ممنوعیت ویزا در فرودگاه جان‌اف کندی: من جانم را مدیون پزشک ایرانی‌الاصل‌م هستم)

اشوب و اعتراض در فرودگاه های امریکا