ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : یکشنبه, ۲۹ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۹:۰۵
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار خارجي > اداره زندان های مخفی توسط قاچاقچیان انسان در لیبی

اداره زندان های مخفی توسط قاچاقچیان انسان در لیبی

اداره زندان های مخفی توسط قاچاقچیان انسان در لیبی یک فعال حقوقی تونسی، از وجود زندان‌های مخفی در لیبی خبر داد که از سوی باندهای قاچاق انسان اداره می‌شوند. به گزارش نکته نیوز:  به نقل از العالم، یک فعال ...

اداره زندان های مخفی توسط قاچاقچیان انسان در لیبی

اداره زندان های مخفی توسط قاچاقچیان انسان در لیبی

یک فعال حقوقی تونسی، از وجود زندان‌های مخفی در لیبی خبر داد که از سوی باندهای قاچاق انسان اداره می‌شوند.

به گزارش نکته نیوز:

 به نقل از العالم، یک فعال حقوقی تونسی، از وجود زندان‌های مخفی قاچاق انسان در لیبی خبر داد که از سوی شبکه‌های قاچاق انسان اداره می‌شوند.
روزنامه القدس العربی به نقل از «مصطفی عبد الکبیر»، فعال حقوقی و کارشناس امور لیبی، از وجود بازداشت‌گاه‌های مخفی درلیبی خبر داد که توسط گردانندگان باندهای مواد مخدر و قاچاق انسان اداره می شوند.
اداره زندان های مخفی توسط قاچاقچیان انسان در لیبی
عبدالکبیر خاطرنشان کرد: نبود حکومت در لیبی، وجود زندان های مخفی یا مراکز اخفای خودسرانه را که توسط گردانندگان باندهای مواد مخدر و قاچاق انسان اداره می شوند، تشدید می کند که همین امر موجب شده تا این باندها با ربودن اتباع خارجی، از مقامات این کشورها باج خواهی کنند تا جایی‌که در سال گذشته، این باندها با ربودن چندین نفر تونسی، مصری، الجزایری و ایتالیایی از مقامات این کشورها مبالغ هنگفتی درخواست کردند.
به گفته این فعال حقوقی، در برخی موارد ربودن اتباع خارجی به هدف تسویه حساب با مقامات این کشورها صورت می‌گیرد که پس از ربودن آزاد می شوند.
برخی از رسانه از دست داشتن تونسی‌ها در نظارت بر زندان های مخفی در لیبی خبر می دهند که عبد الکبیر این موضوع را بعید دانست و گفت: تونسی‌ها تنها با قدرت در گروه‌های تروریستی حضور دارند و آنها نمی توانند همزمان در باندهای تجارت مواد مخدر در لیبی هم فعالیت کنند.