ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : یکشنبه, ۲۶ آذر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۰:۰۸
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار خارجي > وحشت سعودی ها از تسلط روسیه بر آسمان منطقه

وحشت سعودی ها از تسلط روسیه بر آسمان منطقه

وحشت سعودی ها از تسلط روسیه بر آسمان منطقه «بکارگیری پایگاه هوایی همدان توسط روسیه نتایج زیاد در سطح عربی و منطقه ای خواهد داشت و بر نزاع روسیه با ناتو تأثیر خواهد گذاشت.»     به ...

وحشت سعودی ها از تسلط روسیه بر آسمان منطقه

«بکارگیری پایگاه هوایی همدان توسط روسیه نتایج زیاد در سطح عربی و منطقه ای خواهد داشت و بر نزاع روسیه با ناتو تأثیر خواهد گذاشت.»
 

JamNewsImage07393935

 

به گزارش سرویس سیاسی نکته نیوز از جام نیوز، خبرگزاری روسی اسپوتنیک گزارش داد: «”عمرو الدیب” کارشناس مصری تأکید کرد که بکارگیری پایگاه هوایی همدان توسط روسیه نتایج زیاد در سطح عربی و منطقه ای خواهد داشت و بر نزاع روسیه با ناتو تأثیر خواهد گذاشت.»

 بنا بر این گزارش، عمرو الدیب به اسپوتنیک گفت: بعد از آنکه روسیه در  پایگاه هوایی حمیمیم در اطراف لاذقیه مستقر شد و سامانه موشکی اس-۴۰۰ را در آنجا فعال کرد، مسکو زمام آسمان سوریه، إسرائیل، اردن، العراق و بخش هایی از آسمان مصر، عربستان و ترکیه را بدست گرفت.

عمرو الدیب ادامه داد: اینک روسیه با بکارگیری پایگاه هوایی همدان بر همه آسمان خارومیانه و منطقه عربی مسلط شد. این پایگاه می تواند وسیله ای برای حمله به داعش در عراق هم باشد. روسیه با این اقدام عربستان و آمریکا را ترساند و این تحول راهبردی در منطقه در پی سفر اردوغان به مسکو صورت می گیرد که دال بر تشکیل مثلث ترکی-روسیه -ایرانی است.

Capture