ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : دوشنبه, ۳۰ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۸:۰۲
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار خارجي, اسلایدشو > ابراز نگرانی 32 کشور از وضعیت حقوق بشر در بحرین

ابراز نگرانی 32 کشور از وضعیت حقوق بشر در بحرین

، 32 کشور جهان از جمله آمریکا و انگلیس که متحدان رژیم آل خلیفه هستند، طی بیانیه‌ای که در شورای حقوق بشر سازمان ملل توسط نماینده سوئیس قرائت شد، از وضعیت حقوق بشر در بحرین ...

خبرگزاری فارس: ابراز نگرانی 32 کشور از وضعیت حقوق بشر در بحرین
، 32 کشور جهان از جمله آمریکا و انگلیس که متحدان رژیم آل خلیفه هستند، طی بیانیه‌ای که در شورای حقوق بشر سازمان ملل توسط نماینده سوئیس قرائت شد، از وضعیت حقوق بشر در بحرین و سرکوب اعتراضات مسالمت آمیز در این کشور انتقاد کردند.

این بیانیه با ابراز نگرانی شدید درباره وضعیت حقوق بشر در بحرین خواستار حمایت از حق تجمعات صلح آمیز و توقف شکنجه‌ها در این کشور شده است.

بیانیه 32 کشور غربی تاکید کرد که نگرانی زیادی از گزارش‌ها درباره تجاوزها در زندان‌ها بحرین وجود دارد و ضمانت‌های کافی برای برگزاری دادگاه‌های عادلانه در بحرین وجود ندارد.

این بیانیه با اشاره به اینکه از اقدام دولت منامه در تشکیل کمیته‌ای برای نظارت بر اقدامات نیروهای امنیتی حمایت خواهد کرد، تصریح می‌کند: دولت بحرین باید درباره گزارش‌های منتشر شده درباره شکنجه‌ها در زندان‌های آل خلیفه تحقیقات کافی کند.

بحرین از سال 2011 شاهد اعترااضت مسالمت آمیز است که با سرکوب شدید رژیم حاکم مواجه شده است و این درحالی است که مردم خواستار اصلاحات در کشورشان هستند.

حجم سرکوب رژیم بحرین در این کشور با جمعیت 700 هزار نفر به حدی بوده که کشورهای متحد منامه از جمله آمریکا و انگلیس هم بارها از اوضاع حقوق بشر در بحرین انتقاد کرده‌اند.

بیش از 1000 نفر توسط نیروهای امنیتی آل خلیفه کشته شده‌اند و آمار زخمی‌ها نیز براساس گزارش‌های غیر رسمی از 5000 نفر فراتر می‌رود.

صدها نفر از فعالان سیاسی و مردم عادی در بحرین هم به اتهام شرکت در اعتراضات بدون برگزاری دادگاه در زندان به سر می‌برند و حتی از حق ملاقات محروم هستند و رسانه‌ها گزارش‌های زیادی درباره شکنجه های شدید روحی و جسمی توسط نیروهای امنیتی آل خلیفه منتشر کرده‌اند.