ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۹:۱۱
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار خارجي, اسلایدشو > چه کسانی از جنگ یمن سود می‌برند

چه کسانی از جنگ یمن سود می‌برند

لقمان حکیم فرزندش راچنین نصیحت می کند: «يا بُنَىَّ  ... اِذا دَعَتْكَ القُدْرَةُ عَلى ظُلْمِ مَنْ هُوَ دونَكَ فَاذْكُرْ قُدْرَةَ اللّه‏ عَلَيْكَ» [1] «ای فرزندم  ... هرگاه قدرت، تو را به ظلم بر زيردستت فرا ...

11545_69261
لقمان حکیم فرزندش راچنین نصیحت می کند: «يا بُنَىَّ  … اِذا دَعَتْكَ القُدْرَةُ عَلى ظُلْمِ مَنْ هُوَ دونَكَ فَاذْكُرْ قُدْرَةَ اللّه‏ عَلَيْكَ» [1] «ای فرزندم  … هرگاه قدرت، تو را به ظلم بر زيردستت فرا خواند، قدرت خدا را بر خودت به يادآور»
در توضیح این نصیحت لقمان به فرزندش باید گفت: خدایی که مال و قدرت و استعداد، به انسان به عنوان امانت سپرده (هر وقت مصلحت بداند، می تواند از او بگیرد)  اینها رابه انسان نداده که در جهت ظلم به بندگان دیگرش بکار ببرد. چنانکه خداوند در قرآن سرگذشت کسانی که قدرت و استعداد خدادادی خود را در جهت کفران آیات قرآن،و گناه ( ظلم در حق مومنان به آیات حق) بکار می بردند؛ بیان فرموده و می گوید: ما اینها را سخت عذاب کردیم، چون قدرت داشتند و هر کار مخالف آیات خدا انجام می دادند؛ فکر می کردند کسی جلودارشان نیست و از قدرت برتر ما غافل شده بودند.
«كَدَأْبِ آلِ فِرْعَوْنَ وَ الَّذينَ مِنْ قَبْلِهِمْ كَفَرُوا بِآياتِ اللَّهِ فَأَخَذَهُمُ اللَّهُ بِذُنُوبِهِمْ إِنَ‏ اللَّهَ‏ قَوِيٌ‏ شَديدُ الْعِقابِ» [انفال/52] «(حالگروه مشركان،) همانند حال نزديكان فرعون، و كسانى است كه پيش از آنان بودند؛ آنها آيات خدا را انكار كردند؛ خداوند هم آنان را به گناهانشان كيفر داد؛ خداوند قوىّ، و كيفرش شديد است» [2]

عربستان و قدرت
دولت عربستان با ذخایر خدادادی نفت، توانسته اسلحه و مهمات و غیره، خریداری کرده، به علاوه چون خادم حرمین شریفین هم هست، این باعث شده که قدرت نفوذش در جهان اسلام و اعراب؛ بالا رفته و  قدرتی برای خود کسب کند.
ولی متاسفانه این قدرت، بیشتر تابع منافع کسانی است که به عربستان اسلحه و مهمات می فروشند. عربستان چند ماه است که مردم مظلوم یمن را بمباران می کند و بیشترین کسانی که از این قضیه سود می برند؛ بدون شک دشمنان اسلام و مسلمین هستند.

نتیجه گیری
عامل قدرت و مکنت، یک نعمت است که خداوند به بعضی ها می دهد، و خدا راضی نیست، این را در جهت ظلم به دیگران بکار بندیم.
دولت عربستان با نعمت سرشار نفت که قدرتی برای این کشور است؛ با خرید اسلحه و مهمات بیگانگان، متاسفانه آن را در جهت مسلمان کشی بکار می برد. جنگ چند ماهه و حمایت از گروه تروریستی داعش، نتیجه سوءاستفاده ار این نفوذ و قدرت است.
انشاءالله هر چه زودتر بعضی کشورهای مسلمان از راه اشتباه خود برگشته، تا مسلمانان به جای این مسلمان کشی و درگیریهای بیهوده به پیشرفت و رشد جوامع خود بیندیشند.

پی نوشتها
[1] ارشاد القلوب(ديلمى) ج1، ص 72 و 73
[2]ترجمه مکارم شیرازی، ص 183