ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : جمعه, ۲۹ دی , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۱:۲۸
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار خارجي, اسلایدشو > پیشروی نیروهای عراقی در پالایشگاه بیجی

پیشروی نیروهای عراقی در پالایشگاه بیجی

در این عملیات ده ها تن از عناصر داعش از جمله 4 تک تیرنداز دارای تابعیت چچنی را کشته شدند. بخش های کوچکی از شمال شرق پالایشگاه بیجی در اختیار گروه داعش می باشد.  به دلیل ...

در این عملیات ده ها تن از عناصر داعش از جمله 4 تک تیرنداز دارای تابعیت چچنی را کشته شدند. بخش های کوچکی از شمال شرق پالایشگاه بیجی در اختیار گروه داعش می باشد.

 به دلیل راه ارتباطی و کمک رسانی عناصر داعش از شمال پالایشگاه بیجی با مناطق مجاور رودخانه دجله در شرق پالایشگاه و شرق روستای البوجواری عملیات پاکسازی پالایشگاه به کندی صورت می گیرد.عناصر داعش بدلیل نفوذ در مناطق شرقی پالایشگاه هر از گاهی حملاتی را علیه مواضع نیروهای عراقی در اطراف پالایشگاه و روستای البوجواری انجام می دهند.

شهرستان بیجی

بخش های کوچکی از مرکز و شمال شرق شهرستان بیجی (کمتر از 15 درصد)همچنان در اختیار عناصر تروریستی داعش می باشد.نیروهای ویژه ارتش عراق(گردان طلائی) به کمک نیروهای گردان اهل حق و گردان علی اکبر(ع) زیر نظر الحشد الشعبی اقدام به محکم کردن مواضع خود در مناطق پاکسازی شده در مرکز و شمال شهرستان می کند و همچنین در حال خنثی سازی ده ها بمب در مناطق پاکسازی شده هستند.

مناطق قرمز رنگ در نقشه :نیروهای عراقی. مناطق مشکی:تروریست های داعش

برخی از سایت های تروریست های داعش در چند روز گذشته بدلیل شکست های پی در پی در بیجی و بالا بردن روحیه عناصر خود اقدام به شایعه سازی مبنی بر تصرف مناطق مرکزی و شمالی بیجی از جمله منطقه «السکک» می کنند که کاملا دروغ می باشد.

 در حال حاضر نیروهای عراقی تمرکز خود را بیشتر بر پاکسازی مناطق آلوده باقی مانده در شهرستان و شهرک چینی در شرق بیجی کرده اند و سعی بر پاکسازی مناطق در روزهای آینده دارند.