ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : سه شنبه, ۲۶ دی , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۱:۱۰
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار خارجي, اسلایدشو > سلاخی عربستان در حضرموت

سلاخی عربستان در حضرموت

نقل از المیادین، جت‌های سعودی شب گذشته(سه‌شنبه) لشکر «23 میکا» در پادگان «العبر» حضرموت را بمباران کردند که در پی آن 84 نفر از سربازان یمنی جان خود را از دست دادند. منابع بیمارستانی یمن گزارش ...

images

نقل از المیادین، جت‌های سعودی شب گذشته(سه‌شنبه) لشکر «23 میکا» در پادگان «العبر» حضرموت را بمباران کردند که در پی آن 84 نفر از سربازان یمنی جان خود را از دست دادند.

منابع بیمارستانی یمن گزارش دادند که 150 نفر دیگر در حمله هوایی عربستان به پادگان العبر زخمی شدند.

عربستان سعودی شب گذشته همچنین به منطقه «جبل الاسود» در استان عمران واقع در شمال یمن حمله هوایی کردند.

منابع بیمارستانی یمن گزارش دادند که در این حمله هوایی 8 نفر کشته و 10 نفر دیگر نیز زخمی شدند.

پیش از این حمله هوایی به استان عمران، جنگنده‌های عربستان سعودی بازار جوب در استان عمران را بمباران کرده بودند که در پی آن، 54 نفر کشته شدند.

استان حضرموت یمن که به قلب القاعده در این کشور تبدیل شده است، تحت کنترل عربستان و عناصر مسلح طرفدار عبدربه منصور هادی قرار دارد.

عربستان نیز از القاعده در این استان حمایت می‌کند تا از این گذرگاه کمک‌های بیشتری را به عناصر القاعده برای نبرد با ارتش یمن و کمیته‌های مردمی وابسته به انصارالله ارائه دهد.

عربستان سعودی در نظر دارد استان حضرموت را که از استان‌های سرشار از منابع انرژی یمن محسوب می‌شود، تحت اشغال و کنترل خود در آورد و از آن برای اعمال فشار بر شورای عالی انقلاب یمن جهت بازگرداندن مهره‌های وابسته خود در ساختار قدرت یمن استفاده نماید.

از همین روی، پایگاه خبری «صعده آنلاین» به نقل از یک منبع نظامی خبر داد که پادگان 23 میکا پادگان نظامی طرفدار دولت مستعفی یمن بوده است و جنگنده های سعودی اشتباهی آن را هدف قرار دادند.