ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : دوشنبه, ۳۰ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۲:۱۹
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار خارجي > 13 جوان عراقی که به جرم تماشای فوتبال اعدام شدند !

13 جوان عراقی که به جرم تماشای فوتبال اعدام شدند !

داعش 13 جوان را به دلیل تماشای مسابقه فوتبال عراق و اردن اعدام کرد. به گزارش عصرایران، خبرگزاری رسمی اردن (پترا) اعلام کرد گروه داعش در هفته گذشته 13 جوان را در منطقه یرموک در غرب ...

داعش: اعدام علنی 14 جوان به دلیل تماشای فوتبال جام آسیاداعش 13 جوان را به دلیل تماشای مسابقه فوتبال عراق و اردن اعدام کرد.

به گزارش عصرایران، خبرگزاری رسمی اردن (پترا) اعلام کرد گروه داعش در هفته گذشته 13 جوان را در منطقه یرموک در غرب موصل به دلیل تماشای مسابقه فوتبال میان تیم های عراق و اردن در مسابقات جام قهرمانی آسیا اعدام کرد.

مسابقات فوتبال قهرمانی آسیا میان تیم های برگزیده در استرالیا در حال برگزاری است. عراق و اردن حریفان سنتی به شمار می آیند و مسابقه فوتبال میان این دو تیم معمولا با پیگیری زیادی در دو کشور همراه است. این مسابقه با نتیجه یک بر صفر به سود عراق به پایان رسید.

خبرگزاری اردن، رسانه های عراقی را منبع این خبر اعلام کرد.
براساس این خبر، افرادی از داعش، این جوانان را پس از بازداشت به زمین ورزشی منتقل کردند و به صورت علنی با شلیک گلوله اعدام کردند.

قبل از این نیز افرادی از داعش از طریق بلندگو اعلام کردند این اعدام علنی پیامی به افرادی است که با احکام داعش مخالفت می کنند.

جنازه افراد اعدام شده هم برای مدت زمانی طولانی در این زمین ورزشی رها شد و خانواده های آنها نتوانستند جنازه ها را بردارند زیرا می ترسیدند توسط اعضای داعش تحت تعقیب قرار بگیرند.

داعش تماشای مسابقات فوتبال را ممنوع و دلیل این ممنوعیت را غربی بودن آن توصیف کرده است.