ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : یکشنبه, ۲۶ آذر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۳:۵۸
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار خارجي > کودکان آواره سوری که از سرمای شدید مردند

کودکان آواره سوری که از سرمای شدید مردند

۳۶ آواره سوری که ۲۴ تن از آنان کودک بودند، بر اثر سرما جان خود را از دست دادند. بر اساس بیانیه‌ای که سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه منتشر کرد، با کاهش محسوس دمای ...

۳۶ آواره سوری که ۲۴ تن از آنان کودک بودند، بر اثر سرما جان خود را از دست دادند.

بر اساس بیانیه‌ای که سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه منتشر کرد، با کاهش محسوس دمای هوا و آغاز طوفان و بارش برف در منطقه شامات تاکنون کشته شدن ۳۶ آواره سوری در دو کشور سوریه و لبنان که ۲۴ تن از آنان کودک بودند، ثبت شده است.

بیمارستان‌های محلی لبنان نیز از بالا بودن تعداد کشته شدگان سوری در اثر سرما خبر دادند. مسئولان بیمارستان رحمت در منطقه عرسال لبنان که تنها بیمارستان خدمات دهنده به بیش از ۸۰ هزار آواره سوری در این منطقه است، از کشته شدن ۱۰ نفر که ۷ تن از آنان کودک بوده‌اند، در این منطقه خبر دادند. اما مسئولان این بیمارستان اذعان دارند که این آمار تنها تعداد کشته شدگان ثبت شده است و تعداد حقیقی کشته شدگان بسیار بیشتر می‌باشد.

با توجه به این مساله مسئولان محلی و بین المللی از تمام سازمان‌ها و نهادهای غیردولتی جهان خواسته‌اند تا با به بسیج امکانات و ارسال کمک‌های بین المللی به این منطقه تمام سعی و تلاش خود را برای نجات آوارگان سوری انجام دهند.