ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : شنبه, ۲۵ آذر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۵:۱۳
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار خارجي > فیدل کاسترو رکود زد+تصویر

فیدل کاسترو رکود زد+تصویر

رهبر سابق کوبا از این جهت صاحب رکورد است و نام او در کتاب رکوردهای گینس به عنوان فردی که بیشترین شایعه درباره مرگ او منتشر شده است، آمده است. روز گذشته خبری به سرعت در ...

رهبر سابق کوبا از این جهت صاحب رکورد است و نام او در کتاب رکوردهای گینس به عنوان فردی که بیشترین شایعه درباره مرگ او منتشر شده است، آمده است.

روز گذشته خبری به سرعت در برخی رسانه های آفریقایی، اروپایی و آمریکای لاتین منتشر شد که مضمون آن مرگ فیدل کاسترو رهبر بازنشسته کوبا بود.

به گزارش عصر ایران به نقل از سی ان ان، این شایعه در پی آن گسترش یافت که خبر مرگ ” فیدل اودینگا” فرزند رییس جمهور کنیا به طور اشتباهی با “فیدل کاسترو” رهبر سابق کوبا اشتباه گرفته شد و برخی تلویزیون ها و سایت ها این خبر را به سرعت پوشش داده و زیر نویس کردند.

در این خبر اعلام شد فیدل کاسترو 89 ساله در روزهای گذشته و پس از اعلام عادی سازی روابط دولت کوبا با آمریکا هیچ واکنشی نشان نداده و سکوت کرده است و ظاهرا این سکوت او گمانه ها را از احتمال مرگ او در طی این مدت تقویت کرده است.

تصویر فیدل اودینگا فرزند درگذشته رییس جمهور کنیا در پس تصویر کاسترو آمده است

9310-11t1449

حتی در برخی منابع خبری اعلام شد ” نیکولاس مادورو ” رییس جمهور ونزوئلا پس از شنیدن خبر مرگ کاسترو راهی کوبا شده است.

دولت هاوانا اما پس از انتشار این اخبار اعلام کرد که این خبر به هیچ وجه صحت ندارد و کاسترو زنده است.

پس از تکذیب خبر مرگ کاسترو که در هنگامه سروصدای رسانه ای ایجاد شده حول و حوش واقعه تروریستی و گروگانگیری پاریس انتشار یافته بود، کاشف به عمل آمد این ” فیدل اودینگا” فرزند “رایلا اودینگا” رییس جمهور کنیا بوده است که درگذشته و خبر مرگ کاسترو صحت ندارد.

در 56 سال گذشته و از زمان پیروزی انقلاب کوبا این ششصد و سی و نهمین بار است که شایعه مرگ کاسترو منتشر می شود . رهبر سابق کوبا از این جهت صاحب رکورد است و نام او در کتاب رکوردهای گینس به عنوان فردی که بیشترین شایعه درباره مرگ او منتشر شده است، آمده است.

کاسترو در هفته های گذشته و در پی اعلام عادی سازی روابط آمریکا با کوبا سکوت یشه کرده و هیچ اظهار نظری در تایید یا انتقاد از روند آشتی با آمریکا بر زبان نیاورده است.

اداره امور کوبا هم اکنون در اختیار رائول کاسترو برادر فیدل کاسترو قرار گرفته است.

کاسترو دیدگاهی به شدت ضد آمریکایی داشته است و سخنرانی های طولانی مدت او که گاه تا شش ساعت تداوم می یافت، در محکومیت آمریکا و امپریالیسم بین المللی و با حرارت تمام ایراد می شد.