ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۷:۵۳
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار خارجي > بازداشت پسربچه ای که قصد داشت خودش را منفجر کند + عکس

بازداشت پسربچه ای که قصد داشت خودش را منفجر کند + عکس

اداره امنیت ملی افغانستان از بازداشت نوجوانی خبر داد که می‌خواست در کابل حمله انتحاری انجام دهد. بنابر گزارش اداره اطلاعات افغانستان این پسربچه توسط نیروهای امنیتی ملی در ناحیه پنجم در حومه شمال غربی کابل ...

اداره امنیت ملی افغانستان از بازداشت نوجوانی خبر داد که می‌خواست در کابل حمله انتحاری انجام دهد.

بنابر گزارش اداره اطلاعات افغانستان این پسربچه توسط نیروهای امنیتی ملی در ناحیه پنجم در حومه شمال غربی کابل پایتخت افغانستان بازداشت شده است.

مسئولان امنیت ملی‌ اعلام کردند که این نوجوان ۱۳ ساله اعتراف کرده که حدود ۴۵ روز مشغول فراگیری آموزش عملیات‌‎ انتحاری در بیرون از افغانستان بوده و تصمیم داشت که در یکی از نقاط مزدحم شهر کابل خود را منفجر کند.

در نوار ویدیویی که اداره امنیت ملی از جریان اعتراف بازداشتی‌ها پخش کرده، این نوجوان می‌گوید که در یکی از مراکز آموزش‌های دینی در شهر پیشاور پاکستان وارد مدرسه دینی شد که در آن به کودکان فنون جنگی و عملیات‌ انتحاری آموزش داده می‌شود.

وی در این ویدیو می‌گوید که برایش گفته شد که مردم افغانستان کافر هستند و باید خود را در جمع انبوهی از مردمان منفجر کند تا به بهشت برود.

این نوجوان ۴۵ روز آموزش انتحاری فراگرفته است

این درحالی است که حدود یک هفته پیش یک نوجوان ۱۶ ساله بمب‌گذار خود را در تالا مرکز فرهنگی فرانسه هنگام اجرای نمایش تئا‌تر در کابل منفجر کرد که یک کشته و حدود ۲۰ زخمی بر جای گذاشت.

مسئولان امنیتی افغان در پی افزایش حملات انتحاری و رویدادهای خشونت بار در کابل و دیگر شهرهای افغانستان گفته‌اند که با توجه به وضعیت کنونی افغانستان و تهدیدهای شورشیان، توانایی و تجهیزات نیروهای امنیتی کافی نیست.

«رحمت الله نبیل» سرپرست امنیت ملی افغانستان نیز گفت که شهر کابل، ۲۶ ورودی دارد که تنها امنیت چهار ورودی آن به دست نیروهای امنیتی است.

وی افزود که در اطراف شهر کابل ۱۰۷ مرکز تروریستی فعال است و نیروهای امنیتی با چالش‌های زیادی رو به رو هستند.