ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : یکشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۶:۱۸
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار خارجي > خودکشی دختران جوان ایزدی

خودکشی دختران جوان ایزدی

فرستاده لیبراسیون به "دُهوک" در اقلیم خودمختار کردستان عراق، در دیداری با دو زن ایزدی که توانسته‌اند از دست داعش گریخته و به دُهوک پناه بیاورند گفت وگو کرده است. . یکی از دو زن آزاد ...

3456jpg

فرستاده لیبراسیون به “دُهوک” در اقلیم خودمختار کردستان عراق، در دیداری با دو زن ایزدی که توانسته‌اند از دست داعش گریخته و به دُهوک پناه بیاورند گفت وگو کرده است. .

یکی از دو زن آزاد شده از گروگان داعش می‌گوید: گروهای زنان ایزدی را پس ازتصرف روستاها به صف می کردند و شبه نظامیان داعش برای انتخاب کنیزان خود می آمدند؛ اول سران و سرکردگان خلافت اسلامی بودند که زیباترین‌ها را انتخاب می کردند و بعد نوبت به دیگر شبه‌نظامیان مسلح می‌رسید.

این زن یزیدی می افزاید: دختران خود را به دامن من می‌آویختند و از رفتن امنتاع می کردند، ولی به زور آنها را با خود بردند. به گفته “عدر”، دختران صورت خود را با ذغال سیاه می کردند تا زیبایی آنها پنهان بماند؛ آنها از حمام گرفتن خودداری می‌کردند تا کثیف و ژنده پوش به نظر آیند.

اومی گوید: داعشی‌ها ما را شیطان‌پرست و بت‌پرست می دانستند و زمانی که به اسارت گرفته می شدیم انتظار کمترین ترحمی را نمی توانستیم داشته باشیم.

به گفته وی، یک دخترجوان در کمتر از چند دقیقه که اجازه گرفت به دست شویی برود، با روسری خودرا به دار آویخت. به گفته “عدر”، دختران تصمیم داشتند در اولین فرصت دست به خودکشی بزنند.