ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۴:۱۷
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار خارجي > خبری خوش برای همجنس گرایان آمریکایی

خبری خوش برای همجنس گرایان آمریکایی

دادگاه فدرال آمریکا روز جمعه اعلام کرد ازدواج همجنس‌گرایان را در ۷ ایالت دیگر این کشور به رسمیت می‌شناسند.  «اریک هولدر» دادستان آمریکا روز جمعه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد ازدواج همجنس باز در هفت ایالت ...

همجنس-گرایان

دادگاه فدرال آمریکا روز جمعه اعلام کرد ازدواج همجنس‌گرایان را در ۷ ایالت دیگر این کشور به رسمیت می‌شناسند.

 «اریک هولدر» دادستان آمریکا روز جمعه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد ازدواج همجنس باز در هفت ایالت دیگر این کشور به رسمیت شناخته می‌شود.

با این مصوبه جدید، 26 ایالت از 50 ایالت آمریکا به اضافه پایتخت این کشور به طور قانونی ازدواج هم‌جنس‌بازان را رسمی اعلام کرده‌اند و به این زوج‌ها همان تسهیلاتی که به زوج های دیگر تعلق می‌گیرد، داده خواهد شد.

خبرگزاری «آسوشیتدپرس» به نقل از دادستانی کل آمریکا نوشت هیچ کوتاهی در پرداخت تسهیلات ازدواج به زوج‌های همجنس‌باز و یا غیر هم‌جنس نخواهد شد و قوانین برابر برای کلیه زوج‌های قانونی آمریکا اعم از غیر هم‌جنس و یا هم‌جنس در نظر گرفته می‌شود.

ایالاتی که روز جمعه (دیروز) اعلام شد ازدواج همجنس بازان در آن قانونی می‌شود، عبارتند از: «ایندیانا»، «اوکلاهاما»، «اوتا»،‌ «ویرجیانا»، «ویسکونسین»،‌«کلارادو» و «نوادا».

نخستین ایالتی که ازدواج همجنس‌بازان را قانونی اعلام کرد ایالت ماساچوست بود که در سال 2004 این تصمیم را گرفت.

در ماه‌های اخیر دادگاه‌های فدرال و دیوان عالی آمریکا ممنوعیت ازدواج همجنس بازان را در ایالات مختلف این کشور لغو کرده‌اند. هولدر روز گذشته گفت دولت امیدوار است که این مسئله به مرور در تمام این کشور به صورت قانونی درآید.