ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : یکشنبه, ۲۶ آذر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۵:۴۶
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار خارجي > عربستان بیش از 4000 حاجی را دیپورت کرد

عربستان بیش از 4000 حاجی را دیپورت کرد

در هر نقطه از ورودی به شهر مکه مکرمه، بیش از 60 کیوسک با مأمور در نظر گرفته ایم تا ورود حجاج با سرعت و به راحتی انجام گیرد. اخبار رسیده از عربستان سعودی حاکی ...

در هر نقطه از ورودی به شهر مکه مکرمه، بیش از 60 کیوسک با مأمور در نظر گرفته ایم تا ورود حجاج با سرعت و به راحتی انجام گیرد.

اخبار رسیده از عربستان سعودی حاکی از آن است که مسئولان عربستان سعودی طی چند روز اخیر حدود چهار هزار حاجی را به دلیل ورود غیر قانونی به عربستان یا درست نبودن ویزا و روادیدشان، از این کشور به کشورشان بازگردانده است.

گفته می شود این حجاج از کشورهای مختلف عربی و حتی غیر عربی بوده اند. به گفته منابع رسانه ای عربستانی، حتی برخی شهروندان عربستانی که برای حضور در مناسک حج، اقدامات اداری لازم را انجام نداده بودند، توسط مقامات سعودی به شهرهایشان برگردانده شدند.

در همین راستا سرهنگ «محمد ولیدی» فرمانده میدانی نیروهای عربستان ویژه فصل حج، در این باره گفت: در هر نقطه از ورودی به شهر مکه مکرمه، بیش از 60 کیوسک با مأمور در نظر گرفته ایم تا ورود حجاج با سرعت و به راحتی انجام گیرد.

وی در ادامه افزود: همه این مأموران با سرعت بالا مدارک و روادید حجاج را بررسی کرده و در صورت عدم وجود مشکل ویزا و غیره، به آنها اجازه ورود به عربستان را می دهند اما هنگامی که با مشکلی برخورد می کنند، موضوع را با مقامات بالاتر در میان گذاشته تا در صورت عدم وجود راه حلی مناسب، حاجی به شهر و کشورش باز گردانده شود.