ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : پنجشنبه, ۲۳ آذر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۵:۱۳
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار خارجي, اسلایدشو > شهادت یک شیعه دیگر به ضرب گلوله نظامیان سعودی + عکس

شهادت یک شیعه دیگر به ضرب گلوله نظامیان سعودی + عکس

ابنا ـ نیروهای امنیتی رژیم سعودی جمعه شب به سمت راهپیمایانی که قصد برپایی راهپیمایی در حمایت از آیت‌الله شیخ نمر باقر النمر داشتند، شلیک کردند که در این میان با شلیک گلوله‌های جنگی یکی ...

ابنا ـ نیروهای امنیتی رژیم سعودی جمعه شب به سمت راهپیمایانی که قصد برپایی راهپیمایی در حمایت از آیت‌الله شیخ نمر باقر النمر داشتند، شلیک کردند که در این میان با شلیک گلوله‌های جنگی یکی از جوانان قطیف به شهادت رسید. 

در این راهپیمایی که با عنوان «زنجیر‌ها باید شکسته شوند» در حمایت از روحانی دربند رژیم آل سعود برگزار شد «باسم القدیحی» به ضرب گلوله نظامیان زخمی شد و شب گذشته بر اثر شدت جراحات به شهادت رسید.

نیروهای رژیم سعودی بار‌ها علیه مردم از گلوله جنگی استفاده کرده‌اند، و شمار قربانیان از آغاز اعتراض‌ها در این کشور به ۲۱ شهید رسیده است.

هفته گذشته شبکه‌های اجتماعی اخباری را منتشر کردند که بر اساس آن شیخ نمر باقر النمر روحانی برجسته شیعی که بیش از ۸۰۰ روز از زندانی شدن وی دربند رژیم سعودی می‌گذرد در زندان‌های این کشور ناپدید شده و اطلاعاتی از محل نگهداری او در دست نیست.

درهمین حال محمد باقر النمر، برادر شیخ نمر اعلام کرد که ایشان تنها به زندان «الحایر» در ریاض منتقل شده است.

دادگاه رژیم سعودی شیخ النمر را به ۱۷ سال زندان و ممانعت از سفر به مدت ۱۷ سال و همچنین پرداخت غرامت ۱۰۰ هزار ریال سعودی محکوم کرده است.

از نوامبر سال ۲۰۱۱ تاکنون منطقه شرق عربستان به دنبال آغاز اعتراضات مردم به حکومت آل سعود و مطالبه آزادی‌های مشروع، درخواست بهبود وضعیت معیشت، برقراری دموکراسی و… در ناآرامی به سر می‌برد.