ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : چهارشنبه, ۲۲ آذر , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۱:۲۳
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار خارجي > قصاب ایرانی که به درک واصل شد+تصویر

قصاب ایرانی که به درک واصل شد+تصویر

سایت مشرق نوشت: ژنرال «عبد الجبار خلیل شنشل»، از فرماندهان ارتش صدام، روز گذشته در سن 95 سالگی، در پایتخت اردن، مرد. این ژنرال بعثی که از اهالی موصل بود، در طول سال های دفاع مقدس، ...

سایت مشرق نوشت: ژنرال «عبد الجبار خلیل شنشل»، از فرماندهان ارتش صدام، روز گذشته در سن 95 سالگی، در پایتخت اردن، مرد.

این ژنرال بعثی که از اهالی موصل بود، در طول سال های دفاع مقدس، فرماندهی ستاد  ارتش صدام را بر عهده داشت و در جنایات جنگی ارتش بعثی علیه ملت ایران سهمی عمده داشت.

«عبدالجبار شنشل» در سال 1940 از دانشکده افسری فارغ التحصیل شد و تا مرتبه فرماندهی ستاد کل ارتش عراق پیش رفت. او از افسران وفادار به صدام بود که تا زمان سقوط بغداد، در ارتش بعث فعالیت مستمر داشت و سپس به اردن گریخت و سرانجام در روز شنبه، 29 شهریور 1393، به دادگاه عدل الهی فراخوانده شد.

گفتنی است که پیش از این نیز، در 9 تیر ماه سال جاری، ژنرال «ماهر عبدالرشید» فرمانده‌ی «سپاه هفتم ارتش بعث» در سن 72 سالگی، در بیمارستانی واقع در سلیمانیه، در گمنامی و سکوت رسانه ای جان داد، بدون آن که دادگاهی به جنایات جنگی اش رسیدگی کند.

13930630000048_PhotoL

نفر سمت راست: ژنرال عبدالجبار شنشل(فرمانده ستاد ارتش بعث عراق در طول سال های جنگ تحمیلی) و نفر سمت چپ: ژنرال عدنان خیرالله (وزیر دفاع عراق در طول سال های جنگ تحمیلی)