ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : یکشنبه, ۲۹ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۳:۱۵
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار خارجي > تابعیت خبرنگار ذبح شده توسط داعش افشا شد

تابعیت خبرنگار ذبح شده توسط داعش افشا شد

  روزنامه «یدیعوت آحارونوت» گزارش داد، «استیون ساتلوف»، دومین خبرنگار آمریکایی که به دست گروه تکفیری داعش گردن زده شد، تابعیت اسرائیلی-آمریکایی داشته و در سرزمین‌های اشغالی تحصیل کرده است. بر اساس این گزارش، ساتلوف در دانشگاهی ...

 

روزنامه «یدیعوت آحارونوت» گزارش داد، «استیون ساتلوف»، دومین خبرنگار آمریکایی که به دست گروه تکفیری داعش گردن زده شد، تابعیت اسرائیلی-آمریکایی داشته و در سرزمین‌های اشغالی تحصیل کرده است.

n00360232-b

بر اساس این گزارش، ساتلوف در دانشگاهی در اراضی اشغالی تحصیل کرده اما اطلاعات درباره زمان حضور او در این اراضی اندک است. یکی از دوستان ساتلوف نیز به روزنامه یدیعوت آحارونوت گفته، او یهودی بوده و مراسم مذهبی یهودیان را در دوران اسارت به جا می‌آورده است.

شب گذشته، گروه تکفیری داعش، یک نوار ویدئویی را در فضای مجازی منتشر کرد که در آن نشان داده شد که «استیون ساتلوف» دومین خبرنگار آمریکایی، توسط این گروه تروریستی سربریده می‌شود. شورای امنیت ملی آمریکا اعلام کرد ویدئویی که نشان می‌دهد «استیون ساتلوف» دومین خبرنگار آمریکایی توسط گروه تکفیری داعش کشته می‌شود، صحت دارد.

انتشار این نوار ویدئویی کمتر از دو هفته از انتشار یک نوار ویدئویی دیگر صورت گرفته که در آن یکی از اعضای داعش با لهجه بریتانیایی، «جیمز فولی»، خبرنگار آمریکایی را که دو سال پیش در سوریه ربوده شده بود، سرمی‌برد.

آنچه داعش خوانده می‌شود، گروهکی تروریستی – تکفیری است که پس از حمله ایالات متحده و متحدانش به عراق شکل گرفت. این گروهک تروریستی از سال دوم بحران سیاسی در سوریه، رسما با حکومت این کشور وارد نبرد شد و این نبرد در حال حاضر نیز ادامه دارد.

داعش در سوریه از حمایت‌های مستقیم و غیرمستقیم واشنگتن و متحدانش در خاورمیانه برخوردار بوده است.