ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۲:۴۸
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار خارجي > استراتژی خطرناک اروپا و آمریکا

استراتژی خطرناک اروپا و آمریکا

روزنامه آمریکایی لس انجلس تایمز با انتشار گزارشی درباره اقدامات اخیر آمریکا و شرکای اروپائیش برای وارد آوردن فشار هرچه بیشتر به این کشور می نویسد: پیشتر آمریکایی ها ادعا می کردند که از تحریم ...

استراتژی خطرناک اروپا و آمریکا

روزنامه آمریکایی لس انجلس تایمز با انتشار گزارشی درباره اقدامات اخیر آمریکا و شرکای اروپائیش برای وارد آوردن فشار هرچه بیشتر به این کشور می نویسد:
پیشتر آمریکایی ها ادعا می کردند که از تحریم های هوشمند علیه ایران استفاده می کنند که تنها نخبگان را تحت تاثیر قرار می دهد اما با شکل گرفتن تحریم های بانکی و نفتی از سوی این کشور و اتحادیه اروپا به نظر می رسد که آنها دیگر این موضوع را به کناری گذاشته و مستقیما منافع اقتصادی و حیاتی ایران را که تاثیر مستقیمی بر مردم این کشور دارد هدف گرفته اند.
این روزنامه سپس با تاکید براینکه بعید است این تحریم ها سبب طغیان مردم علیه حاکمیت شود می نویسد: به نظر می رسد که این تحریم ها صرفا باعث نفرت بیشتر مردم ایران از غرب خواهد شد.
ال ای تایمز در این مقاله که به قلم دو روزنامه نگار به نام های پل ریچتر و رامین مستقیم نگاشته شده با هشدار نسبت به واکنش های ایران به این تحریم ها که می تواند تاثیرات عمیقی بر اقتصاد اروپا بگذارد می افزاید: رستم قاسمی وزیر نفت ایران به تازگی اعلام کرده است که به زودی صادرات نفت به برخی از کشورها را قطع خواهد کرد. این تهدید اگر عملی شود می تواند به شدت اقتصاد از قبل رو به نابودی گذاشته کشورهایی چون یونان و اسپانیا را با بحرانی جدی مواجه کند.
این روزنامه هشدار داده است که بی محابا وارد شدن اروپا و آمریکا در میدان رویارویی با ایران تنها نتیجه اش این خواهد شد که این کشور در هدفش مصمم تر خواهد شد و کوتاه نخواهد آمد.
لس آنجلس تایمز در ادامه پیشبینی کرده است متضرر شدن شدید مردم ایران از این تحریم ها به زودی کشورهای غربی را به دو دسته موافق و مخالف این اقدام تقسیم خواهد کرد.

4949