ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۰:۲۳
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار خارجي > پیشبینی ایندیپندنت از آینده سارکوزی

پیشبینی ایندیپندنت از آینده سارکوزی

روزنامه ایندیپندنت نوشت،‌ نیکلا سارکوزی رئیس جمهور فرانسه درحالی امشب با مردم این کشور سخن می گوید که به نظر می رسد برای انتخاب مجدد در سمتش بخت زیادی ندارد. به گزارش واحدمرکزی خبر به نقل ...

پیشبینی ایندیپندنت از آینده سارکوزی

روزنامه ایندیپندنت نوشت،‌ نیکلا سارکوزی رئیس جمهور فرانسه درحالی امشب با مردم این کشور سخن می گوید که به نظر می رسد برای انتخاب مجدد در سمتش بخت زیادی ندارد.

به گزارش واحدمرکزی خبر به نقل از پایگاه اینترنتی این روزنامه انگلیسی، نیکلا سارکوزی، رئیس جمهور فرانسه امشب با حضور در یک برنامه زنده در تلویزیون این کشور برای زندگی سیاسی خود خواهد جنگید.

اما برخی از اعضای ارشد حزب وی نگرانند که وی تمام فرصت ها را برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در آوریل و مه از دست داده است.

این احتمال وجود دارد که سارکوزی به زودی مجبور شود از صحنه کنار بکشد و اجازه دهد فرد دیگری جای او را بگیرد. برخی منابع از درون حزب سارکوزی تاکید می کنند که وی امشب اظهارات حساسی بیان نخواهد کرد.

وی نه اعلام خواهد کرد که قصد خروج از رقابت را دارد و نه خواهد گفت که برای یک دوره پنج ساله دیگر نامزد خواهد شد. این منابع افزودند وی صرفا درمورد مسایلی مانند لزوم انجام اصلاحات ضروری و انقلابی برای بهبود اوضاع اقتصادی فرانسه صحبت خواهند کرد. اما لحن و محتوای صحبت های سارکوزی مورد توجه دقیق طرفداران و رقبای وی قرار خواهد گرفت.

اظهارات هفته گذشته سارکوزی مبنی بر اینکه درصورت شکست در انتخابات سیاست را کنار خواهد گذاشت،‌ برخی از طرفداران وی را ناراحت کرده است. برخی سیاستمداران و مفسران این اظهارات سارکوزی را اینگونه تعبیر کردند که وی شکست را پذیرفته و توانی برای مبارزه ندارد.

بر اساس نظرسنجی ها فرانسوا اولاند، رییس حزب سوسیالیست فرانسه به راحتی سارکوزی را پشت سر گذاشته است.

وی هفته گذشته در مبارزات انتخاباتی خود با اعتماد به نفس بالا تعدادی سخنرانی انجام داد و در برنامه های تلویزیونی ظاهر شد. گفته می شود یکی از دلایل تضعیف موقعیت سارکوزی کاهش رتبه اعتباری فرانسه در اوایل این ماه بوده است.

در بخش دیگری از مقاله آمده است، فقدان محبوبیت شخصی سارکوزی و بحران های اقتصادی فرانسه و اروپا تقریبا انتخاب مجدد وی را محال کرده است.
4949