ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : جمعه, ۲۹ دی , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۳:۰۴
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار خارجي > یک پرسش جنجالی از مدودف

یک پرسش جنجالی از مدودف

رئیس جمهور روسیه در هنگام سخنرانی در جمع دانشجویان این کشور با پرسشی مواجه شد که مجبور شد در پاسخ بگوید از چیزی نمی ترسد و برای اینده آماده است. به گزارش  روزنامه حریت، این پرسش ...

رئیس جمهور روسیه در هنگام سخنرانی در جمع دانشجویان این کشور با پرسشی مواجه شد که مجبور شد در پاسخ بگوید از چیزی نمی ترسد و برای اینده آماده است.

به گزارش  روزنامه حریت، این پرسش در جریان دیدار هفته گذشته “دیمیتری مدودف” با دانشجویان مطرح شد.

در این دیدار دانشجویی به نام “ولادیمیر پولیاکف” از دانشجویان رشته روزنامه نگاری از رئیس جمهور روسیه پرسید : اگر شما مسئول انجام تظاهرات هایی که در اعتراض به “تعویض شغل” انجام شد و همچنین سرکوب آن شناخته شوید چه واکنشی انجام می دهید؟

این دانشجو در ادامه پرسش خود از مدودف گفت : “وضعیت انقلابی هم اکنون در جامعه روسیه در حال گسترش است. آیا شما آمادگی برعهده گرفتن خطاهای خود را دارید؟ آیا می توانید تصور کنید که به دلیل این اقدامات و اشتباهات خود به مرگ محکوم شوید؟ آیا حاضرید آنرا شجاعانه و با شهامت بپذیرید یا آنکه به کشور دوست خود کره شمالی مهاجرت می کنید؟ آیا حاضرید سرنوشتی همچون صدام داشته باشید؟

“تعویض شغل” واژه ای است که مخالفان کرملین به طرح نامزد شدن “ولادیمیر پوتین” نخست وزیر روسیه برای انتخابات ریاست جمهوری و نشستن مدودف بر مسند نخست وزیری روسیه داده اند.

به نوشته حریت، مدودف در پاسخ به این پرسش جنجالی گفت : کشور به هیچ وجه در شرایط انقلابی نیست و من دلیلی برای وقوع انقلاب در روسیه نمی بینم. همچنین من ترسی از آینده ندارم.

مدودف در ادامه با کنایه به این دانشجو گفت : ممکن است شما شجاعانه ترین سوال زندگیتان را مطرح کرده باشید.

اما این دانشجو که از پاسخ رئیس جمهور روسیه قانع نشده بود پرسید: آیا حاضرید برای آرمان های خود بمیرید؟ که مدودف در پاسخ گفت اگر شما به دنبال یک پاسخ دقیق و مختصر هستید می گویم “مطمئنا، آماده مرگ بر سر آرمان هایم هستم”.

روسیه در سال جاری میلادی شاهد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری خواهد بود، انتخاباتی که اغلب کارشناسان پیروزی پوتین را در آن حتمی می دانند اما با این وجود مخالفان کرملین به شدت با ورود دوباره وی به کاخ ریاست جمهوری روسیه به عنوان رئیس کرملین مخالف هستند.26151