ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۳:۳۴
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار خارجي > ناوهای انگلیس،فرانسه و آمریکا به خلیج فارس رسیدند

ناوهای انگلیس،فرانسه و آمریکا به خلیج فارس رسیدند

فارس: وزارت دفاع آمریکا روز گذشته از عبور ناوهای نظامی آمریکا، انگلیس و فرانسه از تنگه هرمز و استقرار آن‌ها در خلیج فارس خبر داد. به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزارت دفاع آمریکا ...

فارس: وزارت دفاع آمریکا روز گذشته از عبور ناوهای نظامی آمریکا، انگلیس و فرانسه از تنگه هرمز و استقرار آن‌ها در خلیج فارس خبر داد.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد: «ناو هواپیمابر “آبراهام لینکلن” روز گذشته از تنگه هرمز عبور کرد و از این پس در خلیج فارس خواهد بود.»

وزارت دفاع انگلیس نیز در همین رابطه اعلام کرد: «یک ناوچه انگلیسی به نام “HMS Argyll” و یک ناو نظامی فرانسوی که نام آن مشخص نیست نیز به همراه ناو آمریکایی آبراهام لینکلن از تنگه هرمز عبور کرده و وارد خلیج فارس شدند.»

بنا بر اعلام “جان کربی” سخنگوی پنتاگون، ناو آبراهام لینکلن بمنظور انجام عملیات امنیت دریایی عبوری عادی از تنگه هرمز داشت که بدون هرگونه حادثه انجام شد.

“لئون پانتا” وزیر دفاع آمریکا روز شنبه گذشته نیز اعلام کرد که ناو هواپیمابر “یو اس اس انترپرایز” که حدود یک ماه دیگر راهی خاورمیانه خواهد شد، از تنگه هرمز عبور خواهد کرد.

“محمد خزاعی” سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد هفته گذشته در مصاحبه با برنامه تلویزیونی “چارلی رز” آمریکا در خصوص احتمال بسته شدن تنگه هرمز توسط ایران اعلام کرد که تنگه هرمز باید یک تنگه صلح و ثبات باشد و تا ایران به طور جدی تهدید نشود و تحت فشار قرار نگیرد این تنگه را نمی‌بندد.

وی در ادامه گفته‌های خود تأکید کرد که اگر ایران تهدید شود، تمامی گزینه‌ها روی میز قرار خواهد گرفت و مسیراستراتژیک کشتیرانی که ایست بازرسی یک پنجم نفت جهان است که از این مسیر عبور کرده و تجارت می‌شود، بسته خواهد شد.

 

5151