ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۶:۵۸
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار خارجي > پوتین هشدار داد

پوتین هشدار داد

'ولادیمیر پوتین' نخست وزیر روسیه و نامزد انتخابات آتی ریاست جمهوری این كشور نسبت به تلاش بعضی جریان های سیاسی برای تجزیه روسیه هشدار داد. به گزارش ایرنا، پوتین روز دوشنبه در مقاله ای در ...

‘ولادیمیر پوتین’ نخست وزیر روسیه و نامزد انتخابات آتی ریاست جمهوری این كشور نسبت به تلاش بعضی جریان های سیاسی برای تجزیه روسیه هشدار داد.
به گزارش ایرنا، پوتین روز دوشنبه در مقاله ای در روزنامه ‘نزاویسیمایا گازتا’ اعلام كرد: عده ای در تلاش اند تا روسیه را بر اساس همان نسخه هایی كه برای نابودی شوروی سابق پیچیده شد، تجزیه كنند.
وی با بیان اینكه محور اصلی تمدن روسیه را قوم روس و فرهنگ روسی تشكیل می دهد، افزود: دسیسه جویان و مخالفان دولت تلاش می كنند این وضعیت را با اظهارات بی اساسی مانند حق روس ها برای تعیین سرنوشت خود، پاكسازی نژادی روسیه و ضرورت تكمیل فرآیند فروپاشی شوروی و نابودی كامل امپراتوری، دگرگون كنند.
پوتین در مقاله خود با اشاره به اینكه این گونه نقشه ها كار دشمنان ملت روسیه می باشد، نوشت: آنها تلاش می كنند تا مردم روسیه را وادار كنند به دست خود میهن شان را نابود كنند.
نخست وزیر روسیه خاطرنشان كرد: تلاش برای ترویج ایده ایجاد حكومت تك قومی ملی در روسیه با تاریخ یك هزار ساله این كشور در تضاد است و همه باید هشیار باشیم كه این نزدیكترین راه برای نابودی ملت روس و حكومت روسیه می باشد.
نخست وزیر روسیه اضافه كرد: كسانی كه شعار ‘تغذیه قفقاز روسیه را بس كنید’ سر می دهند، فردا شعارهای دیگری همچون ‘تغذیه سیبری، خاور دور، اورال، ولگا و استان مسكو كافی است’ را فریاد خواهند زد.
وی یادآور شد: عاملان فروپاشی شوروی سابق نیز با همین نسخه برای پیشبرد برنامه خود اقدام كردند.
مقاله امروز پوتین، دومین مقاله انتخاباتی وی به مناسبت انتخابات آتی ریاست جمهوری این كشور محسوب می شود كه قرار است روز چهارم ماه مارس آینده مصادف با 14 اسفند ماه برگزار شود.

5151