ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : دوشنبه, ۳۰ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۲۳:۲۳
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار خارجي > داعش به دنبال برده جنسی

داعش به دنبال برده جنسی

شبه‌نظامیان تحت حمایت خارج در گروه موسوم به دولت اسلامی عراق و شام (داعش) از ساکنان شهر موصل در شمال عراق خواسته‌اند زنان خود را به شبه‌نظامیان تکفیری عرضه کنند.به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به ...

n00024585-b

شبه‌نظامیان تحت حمایت خارج در گروه موسوم به دولت اسلامی عراق و شام (داعش) از ساکنان شهر موصل در شمال عراق خواسته‌اند زنان خود را به شبه‌نظامیان تکفیری عرضه کنند.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین به نقل از پرس تی وی، شبه نظامیان مسلح داعش در بیانیه‌ای که نزدیک به یک هفته پیش منتشر شد عراقی‌ها را تهدید کردند که چنانچه خواسته‌شان را عملی نکنند با عواقب آن مواجه خواهند شد.

ایده عرضه زنان به شبه‌نظامیان که در زبان عربی به آن «جهاد نکاح» گفته می‌شود نخستین بار سال ۲۰۱۳ به بهانه یک جنگ مقدس مطرح شد.

در آن زمان یک روحانی وهابی مستقر در عربستان سعودی با صدور فتوایی از زنان خواست خود را به شبه‌نظامیان مسلحی که علیه دولت بشار اسد، رئیس جمهور سوریه، در سوریه می‌جنگند عرضه کنند.

وهابیت تفسیری افراطی و نادرست از اسلام است. افراد این گروه هیچگونه دیدگاه مخالف با خود را تاب نمی‌آورند و احکام دینی مخالف با اصول و ارزش‌های اساسی اسلام صادر می‌کنند.

داعش، گروه تروریستی مرتبط با القاعده، با دولت‌های سوریه و عراق در حال جنگ است.

شبه‌نظامیان داعش دهم ژوئن کنترل شهر موصل مرکز استان نینوا و پس از آن تکریت واقع در ۱۴۰ کیلومتری شمال بغداد را به دست گرفتند.

از آن زمان صدها هزار عراقی مجبور به ترک خانه‌هایشان شده‌اند.

نوری المالکی نخست وزیر عراق تصرف شهر موصل دومین شهر بزرگ این کشور را «توطئه» خوانده و گفته است نیروهای امنیتی عراق با تروریست‌ها مقابله خواهند کرد.

وی همچنین عربستان و قطر را مسبب بحران امنیتی و گسترش تروریسم در عراق دانسته و آل سعود را به عنوان یکی از حامیان اصلی تروریسم در جهان مورد انتقاد قرار داده است.