ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۲۰:۵۸
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار خارجي > فرار دیپلمات های اسرائیلی از قاهره

فرار دیپلمات های اسرائیلی از قاهره

منابع خبری مصری اعلام کردند، با فرا رسیدن اولین سالگرد پیروزی انقلاب 25 ژانویه مصر دیپلمات‌های اسرائیلی از این کشور فرار کردند.به گزارش پایگاه خبری الیوم السابع، منابع آگاه مصری اعلام کردند: "یعقوب آمیتای"، سفیر ...

منابع خبری مصری اعلام کردند، با فرا رسیدن اولین سالگرد پیروزی انقلاب 25 ژانویه مصر دیپلمات‌های اسرائیلی از این کشور فرار کردند.
به گزارش پایگاه خبری الیوم السابع، منابع آگاه مصری اعلام کردند: “یعقوب آمیتای”، سفیر اسرائیل در مصر به همراه کنسول این رژیم و مدیر امنیتی سفارت و دوازده نفر از کارکنان سفارت به تل‌آویو بازگشته‌اند.

این منابع در ادامه افزودند: خروج دیپلمات‌های اسرائیلی با توجه به فرا رسیدن اولین سالگرد انقلاب 25 ژانویه مصر صورت می‌گیرد و سفیر رژیم صهیونیستی در قاهره به همین دلیل به مرخصی دو هفته‌ای می‌رود.

این منابع مصری تاکید کردند: سفیر اسرائیل پس از پایان جشن‌های اولین سالگرد انقلاب مصر به قاهره باز می‌گردد تا در محل اقامت جدید خود و سفارت اسرائیل در منطقه المعادی به فعالیت‌های خود ادامه دهد.

شهریورماه گذشته مردم خشمگین مصر با برگزاری تظاهراتی در منطقه الجیزه مقر سابق سفارت اسرائیل در قاهره به ساختمان این سفارت یورش برده و بخش‌هایی از دیوار این سفارت را تخریب کردند.

به دنبال تصرف سفارت اسرائیل در قاهره توسط مردم این کشور این رژیم در قاهره و پرسنل سفارت متشکل از 71 نفر از مصر گریختند.51261