ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : جمعه, ۲۹ دی , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۲۱:۲۳
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار خارجي > حمله‌ موشکی به‌ سفارت ‌ترکیه‌ در بغداد

حمله‌ موشکی به‌ سفارت ‌ترکیه‌ در بغداد

روزنامه مصری الیوم السابع نوشت، یک مسئول ارشد عراقی تصریح کرد که عصر چهارشنبه دست کم دو راکت به ساختمان سفارت ترکیه در شمال بغداد و خارج از منطقه الخضراء اصابت کرد. این مسئول افزود: موشک‌ها ...

روزنامه مصری الیوم السابع نوشت، یک مسئول ارشد عراقی تصریح کرد که عصر چهارشنبه دست کم دو راکت به ساختمان سفارت ترکیه در شمال بغداد و خارج از منطقه الخضراء اصابت کرد.

این مسئول افزود: موشک‌ها از نوع کاتیوشا بوده‌اند و اولی به دیوار خارجی سفارت و دومی به طبقه دوم بانک مجاور سفارت اصابت کرده است.

این در حالی است که به گفته سفیر ترکیه در عراق، سه راکت به طرف سفارتخانه این کشور در بغداد پرتاب شد.

سفیر ترکیه در بغداد تایید کرده که یکی از راکت‌ها به دیوار سفارتخانه اصابت کرده است اما محل فرود دو راکت دیگر هنوز مشخص نیست.

وزارت خارجه ترکیه در بیانیه‌ای اصابت راکت را به سفارت کشورش محکوم و پیش‌بینی کرد کرد که مسئولان عراق عاملان این حمله را دستگیر کنند تا دیگر در آینده چنین حملاتی رخ ندهد.

در این راستا هوشیار زیباری، وزیر خارجه عراق با احمد داوود اوغلو همتای ترکیه‌ایش تماس تلفنی برقرار کرد و مراتب تاسف خود را از این مساله اعلام نمود. همین طور “رافع العیساوی”، وزیر دارایی عراق نیز با داوود اوغلو تماس گرفت.

روابط دیپلماتیک ترکیه و عراق در هفته گذشته با احضار سفرای دو کشور تیره شد.

یک روز پیش از این حادثه وزارت خارجه ترکیه سفیر عراق را در آنکارا احضار کرده بود و یک روز قبل از آن نیز عراق سفیر ترکیه را در بغداد احضار کرده بود.

نوری المالکی، نخست وزیر عراق اخیرا از ترکیه به دلیل دخالت در امور داخلی عراق انتقاد کرده بود. 51261