ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۸:۰۲
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار خارجي > ابزار جدید تروریستها برای حملات انتحاری + عکس

ابزار جدید تروریستها برای حملات انتحاری + عکس

پلیس «قندهار» افغانستان از دستگیری فردی خبر داد که قصد داشت با استفاده از مواد منفجره جاسازی شده در لپ‌تاپ حمله انتحاری انجام دهد.    به گزارش نکته نیوز ، فارس به نقل از «ریاست امنیت ملی» ...

پلیس «قندهار» افغانستان از دستگیری فردی خبر داد که قصد داشت با استفاده از مواد منفجره جاسازی شده در لپ‌تاپ حمله انتحاری انجام دهد.

429638_282

 

 به گزارش نکته نیوز ، فارس به نقل از «ریاست امنیت ملی» افغانستان نوشت: پلیس «قندهار» از دستگیری فردی خبر داد که می‌خواست که با استفاده از مواد منفجره جاسازی شده در لپ‌تاپ حمله انتحاری انجام داده و مقامات افغان را هدف قرار دهد.

این منبع افزوده است: یک عامل انتحاری به نام «رحمت‌الله» مشهور به «روشان» که آموزش‌های انتحاری و انفجاری را به مدت 3 ماه در وزیرستان پاکستان توسط اساتید پاکستانی و عرب فرا گرفته بود توسط پلیس قندهار دستگیر شد.

 

به گفته پلیس قندهار این عامل انتحاری قصد انجام حمله انتحاری با استفاده از یک لپ‌تاپ مملو از مواد منفجره را داشت که پیش از اجرای طرح خود دستگیر شد.

فرد مذکور قرار بوده که لپ‌تاپ حاوی مواد منفجره را در حضور مقامات بلندپایه ولایت قندهار منفجر کند.

فرد دستگیر شده در جریان تحقیقات ابتدایی به جرم خود اعتراف کرد و گفت که به دستور «فرماندهان وردک» و یک تن از اعضای «شورای کویته» مقیم شهر «چمن» پاکستان وارد شهر قندهار شده بود.

طالبان برای انجام حملات انتحاری خود اخیراً به روش‌های جالبی روی آورده‌اند، آنان حتی از حیواناتی مانند اسب و قاطر نیز برای انجام حملات انتحاری استفاده می‌کنند.