ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : جمعه, ۲۹ دی , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۲:۵۷
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار خارجي, اسلایدشو, فیلم و کلیپ و صوت > توهین بی بی سی فارسی مبنی بر جعلی خواندن کشور ایران و عدم عذر خواهی مدیر شبکه + فیلم

توهین بی بی سی فارسی مبنی بر جعلی خواندن کشور ایران و عدم عذر خواهی مدیر شبکه + فیلم

 شنبه هفته گذشته بی بی سی فارسی در اقدامی توهین آمیز ایران را کشوری جعلی و بنا شده بر روی خون ملت های دیگر خواند. این اقدام زمانی صورت گرفت که لیلا خدابخشی از سردبیران ...

 شنبه هفته گذشته بی بی سی فارسی در اقدامی توهین آمیز ایران را کشوری جعلی و بنا شده بر روی خون ملت های دیگر خواند. این اقدام زمانی صورت گرفت که لیلا خدابخشی از سردبیران بی بی سی فارسی یک روز پیش از این اقدام توهین آمیز، گفته بود که بی بی سی اجازه نمی دهد کسی از این شبکه به دیگران توهین کند.

 

IMG12232303

 

به گزارش نکته نیوز به نقل از جام، اما اقدام توهین آمیز بی بی سی باعث  ایجاد موج اعتراضی گسترده ایرانیان علیه شبکه بی بی سی فارسی در فضای مجازی و حتی برخی شبکه های تلویزیونی شد. موج این اعتراضات تا آنجا بود که بی بی سی مجبور شد تا به این اعتراضات پاسخ بدهد. اما برخلاف انتظار مدیر بی بی سی در اقدامی عجیب، تلاش کرد تا این توهین را توجیه کند. او توهین این شبکه را برداشتی “توهم” آمیز از سوی مخاطبان عنوان کرد که ناشی از یک “لغزش” بوده است!

 

گذشته از تکرار ادعاهای دروغ تاریخی از سوی نادر سلطانپور، صادق صبا در ادامه به جای عذرخواهی از ملت ایران گفت: « نادر سلطانپوريکی از بهترين و حرفه ای ترين، مجرب ترین و بی طرف ترین مجريان بی بی سی فارسی است؛ آنهایی که در چهار پنج سال گذشته مصاحبه های نادر را دیده اند حتما قضاوتشان این است که نادر کارش را درست انجام می دهد و تحقیق می کند، قبل از همه به سر کار می آید؛ اینها همه ار حسن های آقا نادر ماست.»

 

البته به نظر می رسد این تعاریف آقای صبا از همکار خود، ادعای “لغزش” را به چالش می کشد.

 

با توجه به عدم عذرخواهی مدیر شبکه بی بی سی فارسی، بعید به نظر می رسد اعتراض های ایرانیان به این توهین خاموش بشود.

 

[jwplayer mediaid=”39474″]

دانلود