ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۶:۳۲
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار خارجي > ماجرای بهروز داماد ایرانی جان کری وزیر امور خارجه آمریکا + عکس

ماجرای بهروز داماد ایرانی جان کری وزیر امور خارجه آمریکا + عکس

اخباری که در روزهای اخیر منتشر شده نشان می‌ دهد داماد «جان کری»، وزیر امور خارجه آمریکا، یک پزشک آمریکایی ایرانی‌ الاصل است. او بهروز والا ناهید نام دارد که در سال ۲۰۰۹، با دختر ...

اخباری که در روزهای اخیر منتشر شده نشان می‌ دهد داماد «جان کری»، وزیر امور خارجه آمریکا، یک پزشک آمریکایی ایرانی‌ الاصل است. او بهروز والا ناهید نام دارد که در سال ۲۰۰۹، با دختر کوچک جان کری ازدواج کرده است.9ktenews.com-876586534 (2)

 

 

به گزارش نکته نیوز به نقل از شبکه خبر، در عکس های آئین آغاز به کار جان کری در سمت وزیر امور خارجه آمریکا، داماد و نوه ایرانی‌ الاصل او نیز به چشم می‌ خورند.

 
9ktenews.com-876586534 (3).

گزارش‌ ها حاکی از آن است که در سال 2009، دکتر «ونسا برادفور کری»، دختر کوچک جان کری، از همسر اول وی، با دکتر «بهروز والا ناهید»، یک پزشک ایرانی‌ الاصل در بیمارستان «ماساچوست» ازدواج کرد.

 

بهروز ناهید، پسر «نوشین» و «رضا» ناهید، از «لس‌ آنجلس» است. اسم آمریکایی بهروز ناهید، «برایان» است. پیش تر به ایرانی بودن داماد کری، کمتر اشاره می‌ شده و حتی اعلام خبر مراسم ازدواج ونسا و بهروز در اکتبر 2009 در روزنامه «نیویورک‌ تایمز»، هیچ اشاره‌ای به اصلیت بهروز نشد و بیوگرافی همسر ونسا، با سال های کالج او آغاز شد.

 

در بیوگرافی آن زمان بهروز آمده بود: داماد با درجه عالی از دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس، دانش آموخته شد و مدرک پزشکی خود را با درجه عالی از «یال» دریافت کرد. دو زوج به طور رسمی در یک صبح اوائل سپتامبر 2005 در بیمارستان عمومی ماساچوست با یکدیگر دیدار کردند. ساعت 5:00 صبح بود و دکتر کری و ناهید که یکدیگر را چندین بار قبل از آن نیز دیده بودند، پس از گشت‌زنی صبح خود در بیمارستان، ساعاتی با هم بودند و مدتی را با هم گذراندند و پس از 4 سال در سال 2009 رسماً ازدواج کردند. بنا بر برخی خبرهای غیر رسمی، این زوج پیش‌ تر به ایران نیز سفر کرده‌ اند.

 

9ktenews.com-876586534 (4).

برخی تصاویر منتشر شده از آئین آغاز به کار «جان کری» به عنوان وزیر جدید امور خارجه آمریکا، که روز 6 فوریه برگزار شد، نشان می‌ دهد که داماد ایرانی و نوه یک ساله او، به نام «الکساندر ناهید» حضور دارند.

 

9ktenews.com-876586534 (2) 9ktenews.com-876586534 (1)