ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : یکشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۰:۵۹
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار خارجي, اسلایدشو > کشوری که سالانه 10 تا 15 بمب هسته ای تولید می کند ! / زنگ خطری تکراری برای امنیت جهانی !

کشوری که سالانه 10 تا 15 بمب هسته ای تولید می کند ! / زنگ خطری تکراری برای امنیت جهانی !

این مرکز وابسته به مرکز هسته‌ای دیمونا، یکی از محرمانه‌ترین موسسه‌های رژیم اسرائیل است که به طور مستقیم زیر نظر نخست‌وزیر این رژیم قرار دارد.     یک مجله تخصصی مسائل نظامی از تولید سالانه 10 تا 15 ...

این مرکز وابسته به مرکز هسته‌ای دیمونا، یکی از محرمانه‌ترین موسسه‌های رژیم اسرائیل است که به طور مستقیم زیر نظر نخست‌وزیر این رژیم قرار دارد.
 
 

یک مجله تخصصی مسائل نظامی از تولید سالانه 10 تا 15 بمب اتمی توسط رژیم اسرائیل خبر داد.

 

به گزارش ایسنا، هفته‌نامه «جینز دیفنس» نوشت: اسرائیل سالانه 10 تا 15 بمب اتمی شبیه آن‌چه در ناکازاکی ژاپن استفاده شد، تولید می‌کند.

 

Capture

 

این مجله گزارش داد که این رژیم دارای 100 تا 300 کلاهک هسته‌ای با قابلیت استفاده در موشک‌های بالستیک، ناوهای جنگی و هواپیماست.

 

آمارها همچنین نشان می‌دهد که تل‌آویو بین 690 تا 950 کیلوگرم پلوتونیوم تولید کرده است و به تولید این ماده به میزان لازم ادامه می‌دهد تا بتواند هر ساله 10 تا 15 بمب هسته‌ای بسازد.

 

این مجله نظامی درادامه نوشت: اسرائیل تریتیوم که عنصری اشعه‌زاست و کلاهک‌های نوترونی از آن ساخته می‌شود نیز تولید می‌کند.

 

گزارش‌های مختلف بین‌الملی حاکی از آن است که مسئولان اسرائیلی به توسعه سلاح‌های بیولوژیکی و شیمیایی در مرکز مطالعات بیولوژیکی واقع در «نیس زیونا» در جنوب‌شرق تل‌آویو اقدام کرده‌اند.

 

r77f9rbc copy

 

این مرکز وابسته به مرکز هسته‌ای دیمونا، یکی از محرمانه‌ترین موسسه‌های رژیم اسرائیل است که به طور مستقیم زیر نظر نخست‌وزیر این رژیم قرار دارد.

 

نشانه‌های آشکاری درباره تحقیقاتی که موسسه‌های اسرائیلی برای توسعه سلاح‌های بیولوژیکی انجام می‌دهند، وجود دارد.

 

گزارش‌های پزشکی حاکی از آن است که نیروهای اسرائیلی در غزه و لبنان از سلاح‌های بیولوژیک استفاده کرده‌اند که در ظاهر به بدن انسان آسیبی نمی‌رساند اما از داخل بافت‌های بدن را می‌شکافد و اعضای اصلی بدن مانند کلیه، کبد، استخوان‌ها و خون را آلوده می‌کند که موجب بروز بیماری‌های صعب‌العلاج می‌شود.