ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : سه شنبه, ۲۶ دی , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۱۷:۲۴
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار خارجي, اسلایدشو, فیلم و کلیپ و صوت > قمپز در كردن نتانیاهو و خط و نشان هایش برای ایران + فیلم

قمپز در كردن نتانیاهو و خط و نشان هایش برای ایران + فیلم

«این هم خط و نشان امروز نتانیاهو برای جامعه جهانی: اسرائیل به ایران اجازه نخواهد داد به سلاح هسته ای دست پیدا کند و اگر لازم باشد، اسرائیل تنها این کار را انجام خواهد داد.»   شبکه ...

«این هم خط و نشان امروز نتانیاهو برای جامعه جهانی: اسرائیل به ایران اجازه نخواهد داد به سلاح هسته ای دست پیدا کند و اگر لازم باشد، اسرائیل تنها این کار را انجام خواهد داد.»

 

شبکه بی بی سی انگلیس (BBC) طی گزارشی ضمن بازتاب سخنان ضدایرانی  نتانیاهو در سازمان ملل به تحلیل آن پرداخت.

 

 در ابتدای این گزارش با بیان اینکه “آخرین سخنران نشست عمومی سازمان ملل، از همان جملات اول، بیشتر صحبت هایش را به ایران اختصاص داد” این اظهارات توهین آمیز نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس بازپخش شده است: «ایران می خواهد با سرعت برای تولید سلاح های هسته ای جلو برود، قبل از اینکه جامعه بین الملل بتواند این تلاش ها را شناسایی کند یا از آن ها پیشگیری. نباید فریب دولت جدید ایران را خورد. من می دانم که روحانی شبیه احمدی نژاد نیست، اما وقتی به برنامه های هسته ای می رسد، احمدی نژاد، گرگ در لباس گرگ بود و روحانی، گرگ در لباس میش است؛ گرگی که فکر می کند می تواند سر جامعه جهانی را شیره بمالد.»

 

ایران، به عنوان عضو پیمان‌ منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای، طی سال های گذشته تنها به دنبال احقاق حقوق خود برای پیشبرد فناوری صلح آمیز هسته ای بوده اما رژیم صهیونیستی نه تنها عضو ان. پی. تی نیست بلکه دست کم 200 کلاهک اتمی را در اختیار داشته و خود را موظف به پاسخ گویی هم نمی داند. با این اوصاف مشخص است که چه کسانی بیشتر به گرگ شباهت دارند. بی بی سی بدون اشاره به این نکته می افزاید: «حرف های آقای نتانیاهو نشان از نگرانی هایی داشت که ظاهرا حاشیه های سفر حسن روحانی و همراهانش به نیویورک برایش ایجاد کرده، مثل نشستن وزرای خارجه ایران و آمریکا بر سر یک میز و گفتگوی تلفنی روسای جمهوری دو کشور پس از 34 سال؛ فضایی کاملا متفاوت با پارسال در نیویورک.»

 

در ادامه این گزارش به ادعای سال گذشته نتانیاهو در سازمان ملل مبنی بر این که ایران تا تابستان سال بعد بمب اتم خواهد داشت، اشاره شده و آمده است: «سال قبل همین موقع در سازمان ملل؛ آقای نتانیاهو می گفت اگر ایران در این خط قرمز متوقف نشود، تابستان سال بعد یعنی امسال بمب اتم خواهد داشت.»

 

2452465

 

بی بی سی، با پخش تصاویری از کسانی که سالن مجمع عمومی سازمان ملل را در زمان سخنرانی دکتر احمدی نژاد ترک کردند، می گوید: «امسال شرایط تا حد زیادی متفاوت بود، دولت جدید ایران با لحن و پیام تازه با جهان سخن گفت، این بار با گوش های زیادی برای شنیدن این پیام ها. به نظر می رسد، حرف های نمایندگان ایران در نیویورک برخی از برگ های برنده آقای نتانیاهو را سوزاند.»

 

 این رسانه انگلیسی اظهارات آقای ظریف در مصاحبه با شبکه ای بی سی نیوز آمریکا (ABC) را نیز در گزارش خود آورده است: «نکته این است که ما کشتار انسان های بیگناه را محکوم می کنیم، چه در آلمان نازی و چه در فلسطین. یک جنایت هولناک و شکی نیست که هولوکاست یک جنایت هولناک بود. اگر آرشیوتان را چک کنید می بینید که آقای نتانیاهو و همکارانش از سال 1991 دارند می گویند، ایران 6 ماه با ساختن بمب هسته ای فاصله دارد. الان 22 سال گذشته و هنوز هم می گویند، ما تا 6 ماه دیگر بمب هسته ای می سازیم.»

 

index

 

بی بی سی در ادامه ضمن اشاره به اینکه “البته هیچ یک از این حاشیه ها ظاهرا مانع از این نشد که نخست وزیر اسرائیل، تضمین مورد نظرش را از متحدش بگیرد”، این سخنان آقای اوباما در دیدار با نتانیاهو را پخش کرد: «به عنوان رئیس جمهور آمریکا، قبلا گفته ام و الان هم تکرار می کنم ما هیچ گزینه ای از جمله گزینه نظامی را از روی میز برنمی داریم تا مطمئن شویم، ایران سلاح هسته ای ندارد که ثبات منطقه را به هم بزند و امنیت آمریکا را تهدید کند.»

 

در پایان این گزاش به خط و نشان کشیدن قلدرانه نتانیاهو برای جامعه جهانی اشاره شده است. بی بی سی با بیان اینکه “و این هم خط و نشان امروز آقای نتانیاهو برای جامعه جهانی” سخنان نتانیاهو را پخش می کند: «اسرائیل به ایران اجازه نخواهد داد به سلاح هسته ای دست پیدا کند و اگر لازم باشد، اسرائیل تنها این کار را انجام خواهد داد.»

 

[jwplayer mediaid=”37683″]

دانلود