ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

| سایت خبری نکته نیوز

امروز : یکشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۶ ، ساعت : ۰۱:۰۰
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار خارجي, فیلم و کلیپ و صوت > سخنان دوپهلوی رییس جمهور خائن ایران با شبکه 2 تلویزیون رژیم صهیونیستی + فیلم

سخنان دوپهلوی رییس جمهور خائن ایران با شبکه 2 تلویزیون رژیم صهیونیستی + فیلم

شبکه دوم تلویزیون رژیم اسرائیل در اقدامی قابل توجه، همزمان با آشکار شدن تماس تلفنی باراک اوباما با دکتر روحانی، مصاحبه ضبط شده‌ای با بنی‌صدر مخلوع پخش کرد.   به گزارش نکته نیوز به نقل از مشرق، ...

شبکه دوم تلویزیون رژیم اسرائیل در اقدامی قابل توجه، همزمان با آشکار شدن تماس تلفنی باراک اوباما با دکتر روحانی، مصاحبه ضبط شده‌ای با بنی‌صدر مخلوع پخش کرد.

 

به گزارش نکته نیوز به نقل از مشرق، هفته گذشته و پیش از رسیدن رئیس‌جمهور روحانی به فرودگاه برای ترک نیویورک، دومین بمب خبری مجمع عمومی امسال پس از دیدار دکتر ظریف و جان کری، منتشر شد. تماس اوباما با روحانی و گفتگوی 15 دقیقه‌ای رؤسای جمهور دو کشور پس از قریب به 35 سال، به تیتر اول تمام رسانه‌های جهان تبدیل شد.

 

21313545

 

در این میان رسانه‌های اسرائیلی بیشترین واکنش را به این تماس داشتند؛ واکنش‌هایی که ظاهراً با عصبانیت همراه بود و مقامات این رژیم نیز ناراحتی خود را از این تماس و احتمال تعامل آمریکا با ایران، پنهان نکردند. اما روز پس از آن، اوباما اعلام کرد که پیش از تماس با روحانی، موضوع را با اسرائیل هماهنگ کرده و به اطلاع سران این رژیم رسانده است؛ اظهار نظری که خود مؤید این واقعیت است که طرف آمریکایی خواهان برقراری این تماس بوده است و براساس اخبار رسیده از نیویورک، این درخواست به صورت کتبی نیز به هیئت ایرانی ارائه شده است.

 

اما همزمان با این تماس تلفنی کوتاه، تلویزیون اسرائیل نیز مصاحبه را پخش کرد که نشان می‌دهد مقامات اسرائیلی از مدت‌ها قبل از تماس، از احتمال برقراری آن با خبر بودند و به همین منظور گفتگویی معنادار با بنی‌صدر، رئیس‌جمهور مخلوع و سابق ایران انجام داده‌اند؛ بنی‌صدر اولین رئیس‌جمهور ایران، بدلیل خیانت‌های آشکار و پی‌درپی در دوره مسئولیتش، از مقام خود عزل شد و مدتی بعد با لباس مبدل زنانه از کشور گریخت.

 

این گفتگو که نخستین گفتگوی یکی از رؤسای جمهور ایران با یک تلویزیون اسرائیلی است، روز یکم شهریور انجام شد، اما بعداز 35 روز، پنجم مهر (دقیقا روزی که مکالمه تلفنی بی سابقه اوباما با روحانی انجام شد) پخش شد.

 

مقامات این رژیم، با محکومیت کشتار فلسطینیان هم از سوی رئیس جمهور در سخنرانی مجمع عمومی و هم از طرف وزیر امور خارجه در مصاحبه با رسانه‌های آمریکایی، بار دیگر نتوانستند خشم و نفرت خود از مواضع جمهوری اسلامی را پنهان کنند.

 

سوالات مطرح شده در این مصاحبه همگی مواردی است که طی سال‌های گذشته، طرح آن‌ها از سوی مقامات ایران، عصبانیت صهیونیست‌ها را به همراه داشته است.

 

این سوالات به ترتیب عبارتنداز:

1-شما متولد همدان هستید، آیا تا به حال از مقبره استر و مردخای رفته اید؟

2-امروز عده ای در ایران می گویند: «یهودی ها عامل یک کشتار دسته جمعی(هولوکاست) در زمان استر و مردخای بوده اند»، نظر شما چیست؟

3-این همه نفرت کورکورانه دولت و حکومت ایران نسبت به اسرائیل و یهودیت از کجا ریشه می گیرد؟
4-نظرتان درباره اینکه احمدی نژاد و دیگران می گویند: «اسرائیل باید از روی نقشه پاک شود»، چیست؟
5-نظرتان درباره سخنانی که پیرامون انکار هولوکاست می گویند، چیست؟
6-نظرتان درباره جنگی که ممکن است بین ایران و اسرائیل اتفاق بیفتد، چیست؟
7-بنظر شما ایران به دنبال سلاح هسته ای است یا به دنبال نیروی مسالمت آمیز هسته ای است یا می خواهد نشان بدهد که به دنبال نیروی مسالمت آمیز هسته ای است؟
8-چه شانسی وجود دارد که آقای روحانی بتواند با 1+5 به توافق برسد؟
9-آیا تغییری که آرزویش را دارید، در افقی نزدیک می بینید یا نه؟
10-آیا این آرزوی من حقیقت می یابد که شاید روزی بتوانم قبر استر و مردخای را در همدان ببینم؟
 
 
مصاحبه بنی‌صدر با شبکه 2 تلویزیون اسرائیل
[jwplayer mediaid=”37584″]